Latte art, které snadno překročí i jazykovou bariéru

Estimated read time 2 min read

Umění přesahuje své hranice a dotýká se nejen pokrmů, ale také přípravy nápojů. Dnes můžete vykouzlit nejen skvělou dobrotu, ale ozdobit ji také jedinečným způsobem, který jistě zaujme budoucího strávníka. Pokud jste baristou v některé z kaváren, vyzkoušejte si umění spojené s kávou, kdy do pěny kreslíte zajímavé obrazce.

Latte art

Kresba do připraveného espressa s pomocí našlehaného mléka není úplně jednoduchá. Zkoušeli jste to někdy? Jestli ne, určitě si tento trénink někdy dopřejte, stojí to za to a slibně procvičíte svou trpělivost. Chce to pevnou ruku a jasnou vizi, co s pomocí mléka nakreslíte.

Komunikace beze slov

Obrazy, sochy, nákresy a další druhy umění jsou pro nás jasným důkazem o tom, že komunikovat se dá i beze slov a i jazyková bariéra může být snadno překročena. Důkazem je i příběh dívky, která komunikovala v zahraničí s jedním z barmanů s pomocí kreseb do latte. Nemusíte umět anglicky, ale vyjádřit sympatie k druhému můžete velmi snadno. Latte art je důkazem toho, že na kávě si můžete nejen pochutnat, ale kochat se tím, co lze na kávě vytvořit.

Jedná se o skutečně jedinečné obrazce, které jen tak někdo nevykouzlí. Toto umění chce hodiny tréninku a kreativitu.

Zamilovali jste se? Dejte to druhému vědět prostřednictvím kávy či kakaa. Toto je opravdu jedinečný obrazec, který vystihuje poetičnost daného momentu.

I takovýmto způsobem můžete někomu popřát k narozeninám. Stačí dobrá káva a originální přání na ní.

Nemusíte kreslit jen lístečky a kytičky. Vyberte si další nápaditý vzor, kterým je motýl.

Dopřejte si i vy dobrou kávou se zajímavým nápisem. Můžete na ni napsat třeba svoje jméno či jméno protějšku, kterému kávu připravujete.

Další články:

Další články autora: