Kreslení

Holandská umělkyně proměňuje osoby v povedené ilustrace

Vytvářet ilustrace na základě reálné předlohy se v posledních několika letech stalo velmi populární. Ať vytváříte ilustrace zvířat, osob či věcí, vytváříte kreslený obraz reálné postavy. Příkladem takového umění je i holandská umělkyně Lura Brouwersová, která je známá i pod přezdívkou Cyarine. Nechte se inspirovat jejími výtvory.

Inspirujte se realitou

Při tvorbě ilustrací je důležitá dobrá představivost. Pokud však reprodukujete fotografii či obrázek, budete potřebovat spíše dostatek trpělivosti a kreativity. Právě vy totiž budete z reálné osoby či zvířete vytvářet ilustrovanou postavu. Umělkyně z Nizozemí se proslavila již na Instagramu a dokáže vytvářet jedinečné ilustrace různých osobností. Mezi osoby, které ji při vytváření ilustrací inspirují, patří nejen ona sama, ale také známé osobnosti internetu.

Roztomilé ilustrace

Umělkyně tak vytváří ilustrace s jedinečnými rysy, které působí prostě pohádkově roztomile. I vy můžete tvorbu ilustrace vyzkoušet. Zkuste si připravit fotografii, třeba vaší sestry či maminky, a zkusit ji namalovat s pomocí inkoustů, akvarelů či pastelek. Vytvořit knižní ilustraci totiž není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Některé rysy musíte zjemnit, oči zvýraznit a pohrát si i s barevností a stínování. Za zkoušku však nic nedáte, maximálně zničený papír.

Všimněte si, že ilustrace prostě nevypadá jako kopie fotografie. Má své vlastní kouzlo a působí tak trochu pohádkově.

Někdy stačí pár menších úprav a kouzlo ilustrace je na světě.

Vyzkoušejte si tvorbu ilustrace i vy doma.

Vybrat si můžete jakoukoliv osobu, zvíře, prostředí či věc.

Fantazii se v umění meze nekladou.

Ilustrátorka si bere na paškál i slavnější osobnosti internetu a vytváří jim jejich osobní ilustrace.

Pusťte se do tvorby ilustrací i vy a zvolte si pomůcky, které vyhovují vaší tvorbě. Jednat se může o pastelky, tužku, akvarelky či vodovky.