Ostatní tvorba

Co vše lze vytvořit z rozlité kávy?

O malování za pomoci kávy jsme se už jednou zmiňovali. Dnes vám však přinášíme tvorbu umělce, který nemaluje přímo s kávou, ale pracuje s kávou rozlitou. Vytváří z ní vtipné příšerky a nejrůznější postavičky. 

Kreativní pohled

I v rozlité kávě můžete najít zajímavou inspiraci a vytvořit jedinečná stvoření. Právě takový postup si zvolil Stefan Kuhnigk, německý ilustrátor a textař, který se rozhodl skvrny od kávy proměnit v jedinečné tvory a zajímavá monstra. On sám je milovníkem kávy a jednoho dne si všiml kaněk, které mu zanechala káva na jeho výkresech a začal jednoduše tvořit. Z obyčejné kapičky kávy tak vznikla zajímavá ilustrace s nápadem, která vás na první pohled zaujme.

Zábava nebo umění?

Stefan si začal s kávovými kaňkami hrát. Nejdříve to bral jen jako zábavu a náhodně dokresloval končetiny, oči či další části těla kávovým kaňkám a dával jim pevné obrysy. Nakonec se ze zábavy stal určitý druh umění, který pracuje s faktorem náhody a kreativitou umělce. Zkuste i vy náhodně pokapat papír nedopitou kávou, třeba zjistíte, že v obrazcích vidíte více, než byste čekali.

Zajímavá kaňka, kterou autor ohraničil a dokreslil k ní tělo psa. Vznikl tak pohled na rozzuřeného hafíka se zajímavou hlavou.

Výtvory ilustrátora často připomínají jakási bizarní monstra. Jeho nápady jsou však originální.

I toto vznikne z kávových skvrn.

Některé kávové kaňky poskytují jasnější obrysy, jiné potřebují větší zásah ilustrátora.

Láska, která vznikla z kávových kaněk na papíře. Zapojte svou fantazii a vyzkoušejte si i vy náhodné kávové umění. S kávou se dá však také kreslit a přináší do vaší tvorby zajímavou změnu. Pusťte se do tvoření i vy.