Kreslení

Hyperrealistické perokresby, které vám vezmou dech

Setkali jste se již s obrazy, které vypadají identicky jako fotografie a rozdíl mezi nimi není rozeznatelný? Obdivujete tento druh hyperrealistického umění? V tom případě se vám bude líbit i dnešní ukázka perokreseb, o kterých byste prostě neřekli, že se jedná o několikahodinovou práci šikovného kreslíře. 

Pečlivá práce

50-250 hodin, tolik času tráví umělec Alessandro Paglia nad jednou perokresbou. A jakmile uvidíte jeho díla, pochopíte, proč mu vytvoření jediného obrazu trvá tak dlouho. Jeho díla jsou až neuvěřitelně realistická a připomínají spíše černobílou fotografii než perokresbu. Italský umělec svou pečlivostí a jedinečnou technikou vytváří ikonické kousky a zpracovává především objekty popové kultury. Z obyčejných perokreseb vytváří hyperrealistická díla, která vám vezmou dech. Všimněte si jedinečných detailů, kompozice, stínování a jedinečného zpracování. Vše od klasických automobilů až po ikonické kusy oděvů, gesta rukou či sochy, vše se mění v originální umělecké dílo skrze osobní interpretaci. Nechte se okouzlit i vy.

Hyperrealistické obrazy se vyžívají v kombinaci netradičních objektů. Působí nadrealisticky a opravdu jedinečně.

Už se nedivíte, že jeden obraz autor tvoří až 250 hodin?

Dokonalé stínování umí divy. 

Nejedná se o realitu, ale o dokonale vystínovaný a zpracovaný obraz.

Naprosto dokonalé ztvárnění reality, které je nerozeznatelné od fotografie. 

Je až děsivé, jak dokonalé tyto výtvory jsou.

Vyzkoušejte si i vy nákres hyperrealistického díla. Chce to jen dostatek trpělivosti, dobrou předlohu či kreativitu a trénink. Nic nejde hned a i sám autor u obrazu stráví desítky hodin. Právě dobrá a vytrvalá práce se mu však vyplácí a dokáže vytvořit něco neskutečného, co však vypadá až nadmíru skutečně.