Ostatní tvorba

Když se spojí bodypainting a paper art vznikne něco jedinečného

Seznamte se s Vilijou Vitkuté, vizuální umělkyní z Litvy, která však v současné době působí ve Švédsku. Tato umělkyně hledala způsob, jakým by kreativně rozvíjela svou uměleckou dráhu. Dostala se až k zajímavému spojení bodypaintingu a paper artu, který spočívá ve vystřihování papíru. Podívejte se, co ze spojení těchto dvou technik může vzniknout.

Bodypainting

Bodypainting, tedy malování na tělo, je velmi moderní formou umění, performance, ale i provokace. Jednat se totiž může o spojení namalovaného těla a módní přehlídky, ale také o umělecký počin. Umělkyně z Litvy se rozhodla vyzkoušet malování na tělo a zkombinovat ho s vystřihováním papíru a fotografování. Propojila několik uměleckých činností a vzniklo něco opravdu jedinečného. Viliju bodypainting a 3D papírová tvorba opravdu naplňuje a snaží se vytvářet co nejoriginálnější díla. Mnohdy se jedná o velmi zajímavé počiny. Podívejte se na ně v dnešním článku.

Díky bodypaintingu a vystřihovaným doplňkům z papírů vznikají velmi zvláštní stvoření. To vše díky barvám a papíru. 

Základem je kreativní myšlenka a návrh toho, jak má finální úprava vypadat. Vzniknout může ledacos.

Nechte se inspirovat a vyzkoušejte něco podobného. Začínat můžete jen s bodypaintingem, který vám nabízí mnoho kreativních možností. Právě díky němu vznikají jedinečné fotografie.

Ve fotografiích se skrývá jakási magická síla umění a vnitřní síly.

Inspirací je pro umělkyni i vnitřní síla a krása žen, které jsou originálně transformovány. 

Že jste se s bodypaintingem nikdy dříve nesetkali? Nechte se inspirovat dnešním článkem a vyzkoušejte si malování na tělo i vy. Stačí se zastavit v papírnictví či výtvarných potřebách, kde speciální barvy na tělo objevíte. A můžete se pustit do tvoření.