Ostatní tvorba

I z papíru se mohou zrodit populární postavy

Setkali jste se již někdy s uměním, které využívá papíru a speciálních nožíků na vyřezávání? Pokud ne, určitě si udělejte čas na dnešní článek. Můžete si v něm totiž prohlédnout jedinečné výtvory z papíru. Práce s papírem je umělecká práce, která je velmi náročná a vyžaduje preciznost a trpělivost, zkusit ji však můžete i vy. Pokud máte tyto vlastnosti a nebude vám vadit zakoupení speciálních nožíků, můžete se pustit také do tvorby papírového umění.

Talentovaný umělec

John Ed De Vera vytváří impozantní výtvory, a to díky papíru a speciálních nožíkům. Jeho umění fascinuje a pobízí k zamyšlení, co vše se dá vytvořit z “obyčejného” papíru. John nevytváří však jen běžné obrazce, ale tvoří vícevrstevnaté papírové výtvory, přitom se jedná o osoby z oblasti showbyznysu. Sám podotýká, že každý krok práce s papírem vyžaduje dokonalé ruční zpracování. Každý prvek si nejdříve řádně nakreslí a až poté se pouští do vyřezávání každého kousku papíru. Až poté je skládá a uspořádává. Tvoří fiktivní postavy, ale především slavné ikony pop-kultury.

Několik hodin práce a taková nádhera je na světě. Zkusili jste někdy i vy tvořit něco podobného?

Inspirovat se můžete svým okolím, přírodou, ale také slavnými osobnostmi. 

To je krása co!

I z papíru lze vytvořit takovou krásu bez použití tužky či pastelek.

 Jedinečné výtvory, které okouzlí a nutí k bližšímu prohlížení. 

Práce s papírem není ničím snadným, ale vyžaduje preciznost a dostatek trpělivosti. Je to výzva, podobně jako mnoho dalších druhů umění, jejíž výsledek však stojí za to. Pořiďte si kvalitní papír, nůžky či nožíky a pusťte se do tvoření i vy.