Ostatní tvorba

Kresba nebo fotografie? Nechte se zmást i vy

Existují kresby, které na první pohled vypadaní jako fotografie, poté existují kresby, které i na druhý pohled vypadají jako fotografie, a pak je tu tvorba, která jako fotografie vypadá stále, i když je kresbou. Takovou vám přinášíme v dnešním článku. 

Jak je to možné?

Také při pohledu na kresby pochybujete, že se nejedná o fotografii? K. Laureano je velmi talentovaný umělec, jehož obrazy se snadno zaměňují se skutečnými fotografiemi s vysokým rozlišením. Tento umělec pochází z Dominikánské republiky a naplno se věnuje své tvorbě, a především detailům na svých kresbách. Všimněte si detailního propracování pih, struktur, ale i třeba pórů pokožky, které působí naprosto realisticky. Těžko uvěřit, že se jedná o malbu na plátně. Při pohledu na výtvory je vám navíc jasné, kolik hodin práce musel umělec dílu věnovat a jaký výjimečný talent musí mít.

Na první pohled vás uchvátí a musíte si jednoduše detailně prohlížet, abyste uvěřili tomu, že se nejedná o fotografie. Za takovýmto dílem se skrývají hodiny dlouhé práce.

U některých výtvorů je více znát, že se nejedná o fotografie, u jiných si jednoduše nebudete vědět rady.

Třeba u této. Jak je vůbec možné něco takového vytvořit?

Nejedná se o fotografie s vysokým rozlišením, ale o práci, kterou vytvořili lidské ruce s výjimečným talentem.

 

Prostě nádhera!

I vlasy můžete nakreslit tak, aby vypadaly jako vyfotografované. Jedná se o velmi titěrnou práci, za kterou musí stát velká trpělivost a skvělý smysl pro představivost. Vyzkoušejte si to sami. Hra se světlem je v podobě vlasů neskutečná a jedná se o jednu z nejtěžších součástí lidského těla, která můžete zkoušet kreslit.