Animované

Inspirujte se portréty zvířat, které byly nakresleny akvarely a pastelkami

Akvarely a pastelky dne patří mezi velmi snadno sehnatelné pomocníky v kreslení a malování. Pořiďte si je také a pusťte se do tvoření. Inspirovat se můžete třeba dnešním článkem, ve kterém si můžete prohlédnout tvorbu Ashley McDonaldové, umělkyně z Nového Zélandu, která ráda tvoří právě s pomocí akvarelů a pastelek.

Inspirace

Devatenáctiletá umělkyně Ashley je inspirována především krásou přírodu a především zvířaty. Tvoří krásné malby, které mohou být inspirací také pro vás. Ashley umění nestuduje, ale přesto v sobě našla takovýto jedinečný talent. Neukrývá se podobný i ve vás?

Malby v sobě mají zvláštní kouzlo a působí opravdu jedinečně. Umělkyně ráda používá modrou barvu zvířata nejsou jasně vykreslena, ale postupně se rozpíjí do zbytku obrazu. 

Bílá barva se dnes používá velmi hojně k vykreslení lesku a detailů. I toho zde umělkyně využila.

Její parketou však není jen modrá barva. 

Nejsou její výtvory opravdu dokonalé,

I když jeden obraz tvoří několik hodin, za výsledek její práce jistě stojí. 

Vyzkoušejte i vy něco podobného. Vyberte si předlohu v podobě vašeho oblíbeného zvířete a pusťte se do tvorby. Nejdříve si však vytvořte náčrt, který budete následně rozpracovávat.

Díky použití modré, fialové a bílé barvy působí malby tak trochu snově. 

Nádherné portréty zvířat, které vás jednoduše okouzlí. To vše díky akvarelu a pastelkám. 

I šnek může být takto krásně vyhotoven. 

Pusťte se do tvoření také vy. Akvarely a kvalitní pastelky dnes pořídíte takřka všude, ve výtvarných potřebách, supermarketech i v dalších obchodech. Ve výtvarných potřebách vám však poradí, co je pro vás tím pravým.