Ostatní tvorba

Co vše lze vyrobit z papíru aneb výtvory inspirované superhrdiny

Zajímáte se o tvorbu spojenou s kreativním zpracováním papíru? Vyzkoušeli jste již vystřihování, skládání i koláže? V dnešním článku vám přinášíme opravdu jedinečnou inspiraci. Jedná se o papírové výtvory, jejichž předlohou byli hrdinové, superhrdinové a pokémoni. 

Zajímavě zpracovaný papír

Papír je základním materiálem, bez kterého by umění mnohdy vůbec neexistovalo. Na papír se však nejen kreslí, vystřihuje se a skládá, ale dá se z něj vyrobit opravdová umělecké díla. Právě o to se pokusil zajímavý umělec, který vytvořil několik postav, pro něž našel inspiraci například v Hvězdných válkách, Avengers, seriálu Pokémoni apod.

Tyto postavičky jsou opravdu vyrobeny z obyčejného papíru. Tvorba jedné postavičky je nesmírně náročná a vyžaduje hodiny pečlivé práce. 

Umělec se pouští do tvorby nejen malých postaviček, ale i velkých postav, které působí opravdu věrohodně. Celá tato postava je vyrobena z papíru. 

Výroba postaviček z papíru vyžaduje nesmírnou přesnost a preciznost při zpracování, aby vše sedělo tak, jak má. Stačí jeden špatně naplánovaný přehyb a postava už nebude tak dokonalou. Zde můžete vidět papírovou postavičku Iron mana. 

Papírová Lara Croft v životní velikosti vypadá opravdu neuvěřitelně. I tato postava je zcela vyrobena z papíru.

Vše musí být pečlivě naplánováno, rozvrženo, aby jednotlivé části seděly dokonale k sobě a vypadaly jako jeden celek.

Je až neskutečné, jak dobře papírové postavy vypadají. 

Starší verze Lary Croft.

Ve sbírce umělce najdete také Yodu z oblíbené série filmů Star Wars. Nevypadá naprosto dokonale?

Navrhování papírových postaviček vyžaduje preciznost provedení, dobré naplánování a dokonalý cit pro stínování. Díky tomu mohou vzniknout takto jedinečné papírové postavy, které vypadají jako živé.