Jak si poradit s 3 tunami plastového odpadu?

Estimated read time 3 min read

Naše planeta je v dnešních časech doslova pohlcena plastovým odpadem. V oceánech vznikají obrovské ostrovy plné plastu, ale jeho produkce se prozatím omezuje jen velmi málo. Řešením je samozřejmě třídění odpadu, které nahrává i výrobě různých produktů z plastového odpadu. V dnešním článku se však podíváme na kreativní řešení zpracování již vzniklého plastového odpadu. 

Barevný les

V Mexiku se nechali inspirovat barevnosti a vytvořili z tří tun plastového odpadu barevný les pro děti i dospělé. Pořadatelé této akce za pomoci 700 studentů, dalších 100 dobrovolníků a dalších osob vybudovali zajímavý les. Z tun plastového odpadu vytvořili barevností hýřící les plný květin, stromů a zvířat. Zužitkovali nechtěný odpad a vytvořili z něj něco krásného, co by klidně mohlo být důvodem výroby nových plastů, ale naštěstí nebylo.

Práce na barevném lese

Vybudování plastového lesa nebylo vůbec jednoduché, nejenže se na jeho výrobě podílela spousta osob, ale trvalo osm týdnů než se vůbec všechny odpadky sesbírali, postavil se les, který se vystavil v botanické zahradě Chapultepec. Zde bude les vystaven ještě několik měsíců. Plastový les se přímo nazývá „Future forest“ tedy „Budoucí les“. Zprávou tohoto projektu je právě to, abychom se s plastem naučili zacházet, používali jej co nejméně a vyměnili ho za ekologičtější alternativy, jinak by jednou mohl náš budoucí les vypadat takto.

Les to není nijak malý. V jeho uličkách se můžete procházet i několik minut. Narazíte zde na mnoho zajímavých zvířat, dokonce i potůček a barevné stromy a rostliny. Les, jak má být.

Při tvorbě plastového lesa si kreativci dali záležet i na množství detailů, které jsou v lese všudypřítomné.

V lese nechybí ani vodní prvek. To vše, tráva, voda, zvířata jsou vyrobeny z plastového odpadu.

Místo se brzy stane také oblíbeným spotem fotografů, jelikož zde vznikají krásné snímky s barevným pozadím. Důležitější je však jeho poslání, které se snad, především v mladé generaci, bude šířit co nejvíce.

Další články:

Další články autora: