Kreslení

Umělec, který každý den dokreslil jednu část obrazu, takto vypadá po 30 dnech

Zajímavý styl kreslení aplikoval britský umělec, který začal malovat obraz a každý den, po dobu jednoho měsíce, přikresloval další část. I vy můžete tento styl vyzkoušet a prozkoušet tak svoji fantazii a vytrvalost. Naučíte se, jak lépe přemýšlet v kontextu a prohloubíte obraz, ze kterého se nakonec může stát umělecké dílo. 

Měsíční obraz

Během tvorby měsíčního obrazu byste měli dodržovat:

  • kreslit každý den část kresby
  • vždy přikreslit něco nového, originálního
  • všechny složky v obraze by měly tvořit jednotné dílo, které dohromady funguje

Nechte se inspirovat tímto způsobem tvoření, můžete takto obraz tvořit třeba celý rok, až vám vznikne obrovské dílo. Vše může zažít rybou.

Celé to začíná jednou kresbou, která určí téma celého obrazu. Může to být cokoliv, zvíře, věc, rostlina, co vás napadne.

Důležité však je, aby na sebe dané věci či zvířata nějakým způsobem navazovali a dohromady tvořili jednolitý obraz. 

Díky tomu, že tvoříte obraz opravdu dlouho a poctivě, vznikají vám zajímavé nákresy, které jsou propracované a vytváří svůj vlastní svět. 

Zajímavé je dokreslování jednotlivých detailů. Po dokreslení můžete obraz zkoumat klidně několik minut, abyste postihli vše, co je na něm vykresleno.

Výsledek může být opravdu překvapivý a vy sami z něj můžete být celý paf. Na začátku je vhodné si zvolit výchozí téma, které vás provede celým malováním. Zvolte si téma, které je vám blízké, o kterém mnoho víte a umíte to nakreslit. Například pokud máte rádi květiny a přírodu, můžete malovat obrovskou zahradu, vlastní planetu či velký skleník. V tomto směru se fantazii meze nekladou. Takovýto projekt můžete realizovat i v rámci umělecké školy či na hodinách výtvarné výchovy, například jako roční projekt, který bude ukončen výstavou.