Jak začít malovat obrazy? Přehled základních technik

Estimated read time 2 min read

Ve škole musel malovat každý z nás. Někoho to během prvních let přešlo, jiným vášeň pro malování zůstala. Jak tedy začít vytvářet obrazy?

 

Malování krásných obrazů. Neříkejte, že vás tato činnost neláká. Jelikož právě čtete tento článek, určitě byste se to chtěli naučit. Musíme vás ale zklamat – v následujících řádcích vás malovat nenaučíme. Je to proces, který budete šperkovat roky. My vám ale vstup do tohoto světa usnadníme. Popíšeme vám totiž základní techniky malování obrazů a jejich úskalí.

Malování vodovou temperou

Určitě to znáte ze školy. Temperové barvy jsou specifické a díla vytvořená právě těmito pomůckami unikátní. Vždyť jen při samotné tvorbě obrazu si musíte dávat pozor, aby barva během malování neuschla. To se klidně může stát. Proto není od věci barvu občas namočit do vody, jinak vám znehodnotí vaši práci.

Malování akrylovou barvou

Podobně jako temperové barvy, tak i akrylové barvy velice rychle zasychají. Akryl po nanesení zaschne velice rychle a mnohdy už nejde rozpustit. Naštěstí je ale možné chyby poměrně spolehlivě opravit jejich přemalováním. Akrylové barvy jsou velmi elastické, nedochází tedy k jejich poškozování při srolování plátna. K jejich nanášení na plátno navíc využijete nejedny potřeby na malování obrazů. Můžete totiž malovat štětcem, případně špachtlí.

Malování olejovými barvami

Pokud si vyberete olejové barvy, užijete si ve vašem malířském studiu plejády specifických vůni. K tomu, abyste s nimi vůbec mohli pracovat, totiž potřebujete ředidlo (zpravidla terpentýn). To vám ale vynahrazuje doba schnutí. Ta se pohybuje v rozmezí jednoho dne až týdne. Pokud ale uděláte chybu, máte na její opravu zhruba pět až deset hodin. To je stále dostatek času.

Další články:

Další články autora: