Design

Jedinečné dorty, které jsou spíše uměleckým dílem

Rádi si doma občas něco upečete? Snažíte se o zajímavý design vašich výtvorů? Jste obdivovatelé umění? V tom případě vás jistě nadchne dnešní ukázka pečení. Při pohledu na dorty si nepřipadáte jako kdybyste se dívali na sladkou tečku po vynikajícím obědě, ale spíše na umělecké dílo, které je inspirováno botanickou zahradou. 

Jedlé umění

Tyto dorty můžeme s klidem označit za tzv. jedlé umění. Jedná se totiž o opravdové skvosty, které vás na první pohled okouzlí a dostanou jedinečným provedením a kreativitou. Tyto dorty jsou totiž inspirovány přírodou, ročními obdobími a sukulenty. Díky jejich provedení se však stávají mnohem více než jen dortem. Na první pohled vám musí být také jasné, kolik času vytvoření takového jedlého umění zabere.

Vánoční zasněžený dort, který potěší oko, ale i vaše chuťové pohárky. Můžeme autora těchto dortů označit jako cukráře? Nebo spíše umělce?

Množství detailů je až neskutečné a práce na jednom jediném dortu se dá připodobnit práci na obrazu.

Autora dortů neinspirují jen rostliny, ale také neživá příroda v podobě krystalů, drahých kamenů apod.

Dort si můžete nechat vyrobit na základě daného ročního období, ve kterém máte například svatbu.

Cupcaky vypadající jako rozkvetlá zahrada. 

Překrásný dort, který je opravdovým uměním, napodobeninou a mixem dvou Van Goghových obrazů.

Opravdu překrásné dorty vyžadují také velkou dávku vašeho času a trpělivosti. Všímejte si především jedinečných detailů a práce s kompozicí.

Dort určený pro milovníky tacos a Mexika.

I tak může vypadat jedinečný svatební dort. Setkali jste se někdy s takovým? Nejenže okouzlí každého návštěvníka svatby, ale také dokonale chutná. Bohužel tak nádherné dorty je úplná škoda jíst.

Vyzkoušejte i vy tvorby domácího dortového umění, které jistě potěší mnohé strávníky.