Ostatní tvorba

Olejomalby odhalující události, které leží pod maskou slavných osobností

Umění neslouží jen k tomu, aby těšilo naše oko, ale také k tomu, aby šokovalo, provokovalo, ukazovalo pravdu, nebo naopak klam. Umění je pestré, má moc na některé situace upozornit a dokáže propůjčit svou tvář důležitějšímu sdělní. I to se děje u olejomaleb, které vám ukážeme v dnešním článku. 

Slavní a zranitelní

Pravdou je, že se často setkáváme s různými obrazy slavných, s fotografiemi, které znázorňují slavné osobnosti. Většinou se na ně díváme s čirým obdivem, ale také s dávkou kritičnosti. Často však za úsměvy slavných stojí mnoho bolesti a nepříjemných situací a událostí, které si museli v životě prožít. Nic totiž není jen černé nebo bílé a za životy mnoha slavných stojí trochu víc než jen úspěch a radost. Vždyť mnoho slavných osobností ukončilo svůj život vlastní rukou.

Princezna Diana.

Frida Kahlo nejdříve v dětský překonala dětskou obrnu a v 15 letech nastoupila do léčebného programu. Léčba trvala jen tři roky a byla přerušena autonehodou. Frida po nehodě strávila rok upoutaná na lůžku. Při nehodě došlo totiž ke zranění páteře, žeber, pánve, ramena a nohou. Tato nehoda zanechala na jejím těle mnohé následky a Frida už po celý zbytek života trpěla bolestmi.

Jackie Kenedyová, žena amerického prezidenta J. F. Kennedyho, který byl zabit atentátníkem ve svých 42 letech. Jackie seděla v době atentátu přímo vedle svého manžela, který byl zastřelen. Jackie tímto utrpěla velký šok a obrovskou životní ránu.

Slavná Marilyn Monroe, která svůj život ukončila kombinací prášků a alkoholu. Slavná herečka špatně nesla své deprese a tlak slávy, který ji všude pronásledoval. I takto lze vyobrazit konec jejího života. 

Michael Jackson byl jedinečnou ikonou, ale také dost zvláštní osobností, která nepřijala sama sebe a proslavila se řadou afér, jako například zanedbaným držením svého syna z balkonu, který tímto způsobem málem přišel o život.