Kávové ilustrace? Ano, použít dnes můžete ke kreslení i kávu

Estimated read time 2 min read

Nechte se inspirovat umělce, který tvoří své obrazy s pomocí kávy. Jen si to představte, sednete si do kavárny, objednáte si silný šálek kávy a místo, abyste z něj začali pomalu usrkávat, vytáhnete si štětec a začnete malovat. 

Stolek plný kávy

Představujete si umělce, který má stůl plný kávy a pomocí nich vytváří umělecká díla?  Ano, přesně tak to probíhá. Autor kreseb si vybral k tvoření svou oblíbenou skupinu a ztvárnil několik portrétů z kávy. Abyste mohli kávou tvořit, potřebujete kávu opravdu silnou a kvalitní štětec. Vyzkoušejte to i vy, stačí si uvařit několik šálků kávy a začít s tvořením.

Autor ke svému kreslení nepoužívá jen silné kávy, ale hnědé tužky, s kterou dokresluje detaily. Káva je však, jak můžete vidět, dokonalým pomocníkem při kreslení. Díky ní můžete vytvořit nespočet odstínů hnědé barvy a vytvořit portréty nesmírně podobné živým osobám. 

S kávou si během kreslení pohrajete, můžete na obrazech vytvářet také stříkance, které působí zajímavě a portrét tak trochu osvěží. 

Není povzbuzující káva a štětec ideální kombinací? Nejen jako pomocník při malování, ale také jako lahodný nápoj, který vám dodá energii. 

Zasedněte ke kávě se štětcem a kvalitním papírem. Nic vám nebrání k vytváření  uměleckých děl. Už ani barvy v tomto případě nepotřebujete.

Díky šálku jedné kávy může vzniknout i takovéto dílo. Autor je v tomto směru opravdu inovativním, protože, setkali jste se už s umělcem, který by maloval s pomocí kávy? Můžete se jím stát i vy. 

Zkuste si vytvořit kávový portrét sami.  Nemusíte nutně kreslit portrét. Malujete-li raději přírodu, květiny či zvířata, můžete se pustit i do vyobrazení jiných objektů. Fantazii se v tomto případě opravdu meze nekladou.

Další články:

Další články autora: