Animované

Zkuste si animaci a práci s plastelínou

Stefano Colferai je umělec, který se zaměřuje na práci s plastelínou. S její pomocí vytváří nejen jedinečné postavičky a prostředí, ale tvoří i klasické animace. S plastelínou pracuje již od roku 2015 a snaží se přenášet život do svých plastelínových prací. Nechte se inspirovat jeho výtvory a ponořte se do práce s plastelínou. 

Práce s plastelínou

Svou vášeň pro umění, řemeslo a ilustraci přenesl Stefano do modelování. Místo používání počítače, začal pracovat s modelínou, která zdůrazňuje onen komediální faktor. Jedná se tedy o 2D ilustrace. “Až po nějaké době strávené s modelínou jsem začal své figurky oživovat.” Říká autor. Autor se zaměřuje na budování scény s postavou, která má uvnitř drátěnou kostru, aby lépe držela v určité poloze. Poté s postavou různě hýbe a každý pohyb musí vyfotografovat. Tak vzniká animace. Není to snadná práce, jelikož na snímku se projeví každá nepřesná práce. Když se pohybuje postava, mělo by se pohybovat také vše okolo ní. Animace je opravdu tvrdou prací, která zkouší vaši trpělivost a preciznost.

I takováto animace zabere několik hodin práce. Nejdříve si musíte postavičku vymodelovat a poté ji pomalu stavět do pozice, kdy si holí vousy. Každá pozice musí být jen o nepatrnou část pozměněna, aby výsledná animace vypadala plynule, a ne trhaně. 

Umělec začíná nejdříve s tvorbou postaviček, které může následně animovat. 

Modelování postaviček bude bavit nejen vás, ale jistě i vaše děti. Nechte je, ať použijí svou fantazii a i když postavičky nebudou dokonalé, i tak je můžete s jejich pomocí animovat a probudit k životu. Každé dítě bude z animace doslova nadšené, zvláště, pokud si ji vyrobí samo.

Animovat nakonec můžete vlastně úplně cokoliv. Fantazii se meze nekladou. 

Vytvořit si pomocí plastelíny a fotoaparátu můžete nakonec klidně celý film, ale chce to dávku trpělivosti. 

Pusťte se do modelování!

I takováto kouzla můžete tvořit. 

Fantazii se meze nekladou.