Focení Foto Retušování

Když se spojí fotografický um s talentem pro tvorbu make-upu

Velmi moderním se v posledních několika letech stal tzv. make-up art. Nejedná se o klasický make-up, který si vezmeme na sebe do práce či na nákup, ale o zajímavý make-up, který se stává uměním. Takový druh make-upu běžný smrtelník použijeme maximálně na festival či maškarní bál, ale mnozí se na jeho tvorbu zaměřují v souvislosti s reklamou a uměním. Nechte se inspirovat i vy a propojte váš fotografický talent s make-up art. Mohou vzniknout zajímavé fotografie, které upoutají na první pohled. 

Focení portrétu

Běžně se fotografové zaměřují na focení portrétů. Jedná se o klasický formát fotografie. Svým potencionálním klientům však můžete nabídnout focení tzv. art fotografie, kde mohou být zajímavě oblečeni či nalíčení. Navíc je klasický portrét povýšen na zajímavou formu umění.

Základem make-upu je především nápad a vhodná stylizace k dané osobě. Vybírejte vhodný make-up, aby se hodil k osobnosti člověka, ale také k celkovému záměru fotografie. Pokud zvolíte make-up, ve kterém se osoba nebude cítit dobře, bude to na fotografiích znatelné. 

Navíc provedení se meze nekladou. Můžete používat nejen zajímavý make-up, ale také zajímavé doplňky, například kamínky, samolepící perličky, květiny, třpytky apod.

Zajímavě vyfocená fotografie může udělat více než samotný make-up.

Poté však nezáleží jen na pěkném a zajímavém make-upu. I ten se dá špatně vyfotit. Důležité je také trocha fotografického umu a myslet na to, že má být fotka uměleckou a jedinečnou.

Focení takovýchto portrétů je ideální pro nadšence, kteří rádi fotí a zajímají se o make-up. Vytvořit tak mohou jedinečné portréty, které je mohou proslavit. Nechte se inspirovat touto tvorbou a vyzkoušejte si doma aplikovat zajímavý make-up. Použít můžete i formu autoportrétu, pokud nemáte v okolí nikoho, kdo by vás vyfotil.