Ostatní tvorba

Vyzkoušejte i vy tvorbu portrétu z kousků papíru

Inspirací pro dnešní článek je velmi oblíbený materiál, papír. Nejedná se však o kresbu, malbu či skládání papíru, ale o dobrou formu recyklace starých magazínů a módních časopisů. Vyzkoušejte i vy doma tuto poměrně snadnou a dostupnou techniku, která by byla skvěle použitelná i při hodinách výtvarné výchovy. Vytvořte si vystřihovanou koláž. 

Recyklace starých časopisů

Máte doma kupu časopisů, které jsou vyrobeny ze stejného druhu papíru? Využít je můžete poměrně jednoduše. Vyberte si objekt, zvíře, portrét, cokoliv, co chcete tvořit. Nyní si rozmyslete, jaké barvy papíru budete potřebovat. Například na banán to budou různé odstíny žluté. Poté v časopisech hledejte stránky, na kterých jsou barvy obsaženy a ty si vystříhejte. Budou se vám hodit.

Začněte s náčertem

Nejdříve si připravte náčrt daného objektu a poté začněte stříhat obrázky z časopisů a lepte je do daného náčrtu, abyste mohli koláž tvořit. Takto postupoval i umělec, který se zaměřil na portrét Lady Gaga. Nellie Talbot-Pughe působila jako studentka vysoké školy umělecké a dostala za úkol zhotovit abstraktní koláž. Pustila se do toho a i když jí tato práce zabrala více než 50 hodin práce, výsledek je skvělý.

Nejlepší je začít s náčrtem daného objektu, který budete vyplňovat kousky papírů.

Důležité je zvolit správné odstíny, které poskládáte tak, aby obličej vypadal realisticky. Drobné mezery můžete následně dokreslit tužkou, aby vypadal portrét dokonale.

 

Nechte se inspirovat zajímavým videem, který ukazuje, jak dlouho práce umělkyni trvala. Potřebovat budete nejen staré časopisy, ostré nůžky, pinzetu a lepidlo, ale také smysl pro stínování a preciznost. Při tvorbě koláže jistě prozkoušíte také svou trpělivost a smysl pro detail.