Malba: Jak krásný život mají kočky

Estimated read time 2 min read

Přemýšleli jste někdy o tom, jak úžasný život mají vaše kočky? Více jak polovinu svého života prospí, vždy dostanou najíst, spí v měkkém pelíšku, který často tvoří váš klín nebo gauč, nemusí téměř nic a ke štěstí jim stačí plná miska a poškrábání na bříšku. Takový život v ilustracích představil i umělec Draw An z Tchaj-wanu, který se zaměřuje na malbu s akvarely. Seznamte se s životem koček prostřednictvím jeho děl.

Akvarelové skvosty

Práce s akvarelem vyžaduje dobrou představivost a zkušenosti s malbou. Díky akvarelu však můžete vytvořit nádherné obrazy plné barev, které nebudou mít přesné linie, ale budou se zajímavě prolínat. Akvarel vám dává mnoho možností, jak kreativně předlohu zpracovat a mnohdy zakomponovat nezakomponovatelné. Důkazem jsou i díla zmíněného umělce, která nás provázejí typickým kočičím životem.

S pomocí akvarelů a správného papíru vykouzlíte třeba i duhovou kočku, která vzhlíží na celý svět z duhy. To by se kočkám velmi líbilo!

Kočky milují úzké prostory, krabice a nádoby, do kterých se mohou schovat. Jejich záliba v nacpání se všude tam, kam nemají, je obrovská.

Kočky milují slunce, teplo a výhled na své okolí. Vyhřívají se na slunci a kochají se okolím, které mohou sledovat.

Není to nádhera? Namalovat můžete s pomocí akvarelů třeba i kočičí sen.

I to je kočičí sen, který se často stává realitou.

Opravdu seriózní kočky. Až na jednu.

Klasické kočičí hraní a zatrhávání.

Kočičí dobrodružství.

Klasická kočičí zvědavost. Co to asi dělá?

Především dostatek odpočinku.

Snad nejtypičtější kočičí odpoledne, někdy také celý den. 

Nádherné malby

Vyzkoušejte si i vy vytvořit takovéto jedinečné malby, můžete zvolit i jinou tématiku. Důležité je zvolit kvalitní štětce a vhodný papír, díky tomu budou vaše malby opravdu krásné.

Další články:

Další články autora: