Ostatní tvorba

Neviditelné pouliční umění? Stačí jeden déšť a vše se změní

Většina pouličního umění se snaží být co nejvíce viditelná, oslovovat kolemjdoucí, hrát si s jejich představivostí a předat nějaké sdělení. Existuje však také neviditelné pouliční umění. Že je takové umění vlastně k ničemu? To ano, ale jen do té chvíli, než přijde třeba i jen drobná dešťová sprška. 

Pár kapek

Dva umělci žijící v Seatllu se totiž rozhodli, že začnou zdobit ulice zajímavým typem umění. Při zdobení ulic různými nápisy a výtvory totiž používali speciální barvu, která je však neviditelná do chvíle, než na se na ní dostane voda. Poté se stává viditelnou a umění může předat své poselství. Skvělé je, že umění je tak v ulicích stále neviditelné a začíná je zdobit jen ve chvílích, kdy prší.

Kreativní nápad

Vše navíc začínalo velmi neplánovaně a umělci si s tímto nápadem jen pohrávali. Stal se však nesmírně oblíbenou formou umění, která se nyní praktikuje i na školách. Ulice jsou díky tomuto typu umění čisté, ale přináší své poselství i jinou formou.

Prohlédněte si, jak se tvoří dešťové umění, které se ukáže jen občas.

Stačí jen pár kapek a na zemi se objeví třeba jen drobný nápis.

Umělci se však zaměřují i na velká díla, jejichž krásu poznáte třeba jen z vrchu.

Některá z děl jsou edukativní.

Jak se tvoří “vodní” umění. Chce to zajímavý nápad a speciální barvu.

Úžasné poté je chodit v dešti po ulicích a skryté umění hledat. Po Seattlu je takovýchto výtvorů na stovky a rozšiřují se i do dalších měst a zemí.

I takovýmto způsobem můžete svou lásku požádat o ruku. 

Barvu lze aplikovat téměř všude, na beton, dřevo a to s pomocí šablon, které se vykreslují. Toto malování se stalo i zábavou ve školách.