Kreslení

Největší kresbu světa vytvořila za 12 hodin

Johanna Basford kreslila nepřetržitě vyčerpávajících 12 hodin, aby zlomila oficiální světový rekord v Guinnessově knize rekordů pro největší kresbu jednotlivce. Jak byla kresba velká? A jak celá tvorba probíhala? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Nový rekord

Johanna Basford, ilustrátorka a velmi populární autorka omalovánek pro dospělé, se rozhodla zlomit světový rekord, což se jí nakonec povedlo, a vytvořila kresbu na ploše 501,18 m², přičemž překonala předchozí záznam, který činil 410 m². Kresba to byla opravdu obřích rozměrů, ale nelekejte se, nejednalo se o žádné detailní kresby, ale o velké kresby květin.

Jak na to?

Johanna původně plánovala, že vytvoří na velkém papíře mřížku, která ji usnadní realizovat prvotní hrubý nákres, který měla předpřipravený na malém papíře. To se však nepovedlo a umělkyně se po chvíli rozhodla pro freestyle, který byl nakonec dobrou volbou. Prvních 7 hodin kreslila pouze tužkou, ale uvědomila, že při svém současném tempu nestihne malbu dokončit. Rozhodla se proto přejít rovnou na inkoust a pustit se do finální kresby.

Zajímavá fakta

Rekord byl zlomen 18. listopadu 2019 a dohlížel na něj oficiální „rozhodčí“ Guinnessovy knihy rekordů a tým nezávislých svědků. Autorka používala Molotowy plnitelné fixy. Rozbalení obřího papíru a jeho zabalení trvalo celé 4 hodiny. Použitý květinový vzor je jednoduchým designem, který je však efektivní. Umělkyně byla omezena počtem 12 hodin, jelikož neměla na delší dobu hlídání svých dětí.

 I když se kresby mohou zdát velmi jednoduché, pokreslit tak velký papír takto přesnými obrazci stojí dávku odvahy, síly, talentu i trpělivosti. Sama umělkyně přiznala, že chtěla kresbu v polovině času vzdát, ale řekla si, že ji musí dokončit, ať se děje, co se děje. Díky tomu dosáhla svého cíle a může se chlubit tímto jedinečným záznamem.