Popusťte uzdu své fantazii. Těchto 15 snímků vám to dovolí

Estimated read time 2 min read

V dnešním článku vám přinášíme jedinečné snímky se zvláštní úpravou, která může na první pohled připomínat surrealistické hrátky. Jedná se však o výtvory Monicy Carvalho, švýcarské fotografky a digitální umělkyně sídlící v Berlíně. Popusťte uzdu své fantazii a prohlédněte si její jedinečně upravené snímky. 

Dvojí pohled

Monica si doslova hraje se svými snímky a propojuje vždy dva zdánlivě neslučitelné obrazy. Díky tomu, že pro ně nachází originální propojení, vytváří jedinečné obrazy, které jen tak někde neuvidíte. Jedná se o velmi originální nápady, za kterými stojí kreativní mysl a skvělý um pro práci s následnou úpravou fotek. Snaží se o kombinaci celkem všedních výjevů s něčím, co se zdá na první pohled nepropojitelné. Díky tomu uvidíte trochu svět v jiném úhlu.

Učinit obyčejné neobyčejným

Tak zní heslo této umělkyně, která se snaží z obyčejných snímků vytvořit neobyčejné propojení, díky čemuž vznikají opravdu jedinečná díla. Nechává se inspirovat běžným životem, ale snaží se o širší úhel pohledu, který jí dává možnost vytvořit jedinečné snímky a jakési dvojí „koláže“.

Tělesné propojení

Umělkyně se nejčastěji snaží spojit části těla s nevšedními předměty, nápoji či potravinami. Jejím nejčastějším objektem zájmu jsou oči a rty. Právě na nich si můžete všímat, jak kreativně propojuje různé barvy očí s různými nápoji, tekutinami apod. Prohlédněte si jedinečnou galerii, která vám trochu zamotá oči i hlavu.

Tvořivé focení

Pustit se do něčeho podobného můžete samozřejmě sami. Chce to jen tvořivého ducha a kvalitní fotoaparát. Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak může být propojení dvou fotografií náročné a jak může být těžké vymyslet vhodné propojení. Vytvořit však můžete jedinečné kombinace, které zaujmou na první pohled a donutí vás náležitě přemýšlet.

Další články:

Další články autora: