Kreslení Novinky

Ponořte se do svého podvědomí a tvořte

Joke Neyrinck, belgická umělkyně, která při své tvorbě využívá techniku automatického kreslení. Základem této techniky je ponoření se do podvědomí, naslouchání svému nitru a následně vše namalovat. Umělkyně však nemaluje jen na papír, ale své podvědomí nechává vyřádit v celém jejím bytě.  Určitě jste již slyšeli o technice automatického psaní, ale co vzniká, když se ponoříte do kreslení?

Nový pop-surrealismus

Joke Neyrinck je belgická umělkyně a ilustrátorka, která se často noří do svého podvědomí a nechává se jím unést. Dává prostor své představivosti a proměňuje svůj domov v jedinečný svět s ojedinělým interiérem. Dopřejte si dnes spolu s námi krátkou návštěvu jejího interiéru či si automatické kreslení zkuste doma. Nemusíte využívat vaše zdi, bude vám stačit velký kus papíru či kartonu. Nechte promluvit vaše podvědomí.

Váš obývací pokoj nakonec může vypadat naprosto originálně, stačí si vzít do ruky fixu a propustit svou fantazii. Nebojte se nevšedních interiérů, jsou in!

Umělkyně svému umu opravdu propůjčila celý svůj domov. Všimněte si jedinečných kreseb. 

Tomuto stylu kreseb se říká také “doodle”. Jedná se o jedinečné kresby vycházející z vaší mysli, které jsou naprostými originály. Jen se podívejte na kresby, které belgická umělkyně tvoří. 

Kresby se vyjímají nejen na nábytku, stěnách a kuchyňské lince, ale také na oblečení. Všimněte si, že je umělkyně nosí také hrdě na sobě. Jde o chodící reklamu či designérský kousek do vaší skříně?

Doodle kresby se hodí opravdu kamkoliv, do obývacího pokoje, chodby i kuchyně. 

A také do koupelny. Tyto kresby se jistě líbí také dětem, jelikož jsou hravé a ony v nich mohou hledat různé významy a příběhy. 

Domov nepostrádá doodle styl kreseb ani z venkovní části. Vyzdobit si tak můžete nejen interiér, ale i exteriér domu. 

Kombinovat můžete také retro a čistou modernitu. 

Sama autorka se svou kočkou a kolekcí doodle oblečení.