Výstižné ilustrace týkající se mateřství vás rozesmějí a přimějí k zamyšlení

Estimated read time 2 min read

Ilustrátoři často nevolí pouze vzdálená témata a snové krajiny, inspirací je jim často také reálný život a běžné životní situace. To platí i v tomto případě. Prohlédněte si v dnešním článku opravdu výstižné a velmi povedené ilustrace, které se týkají výchovy dětí. Rozesmějí vás a dokonale pobaví.

Mateřství a výchova

Inspirací těmto ilustracím se stala výchova dětí a mateřství. Každá maminka se v těchto ilustracích najde a snadno ji rozesměje, jak jsou tyto ilustrace pravdivé a nápadité. Za jejich tvorbou stojí však muž, umělec Paula Kuka, který se do role maminek vžil a vytvořil dokonale výstižné kresby. Právě ty jsou unikátní svým vtipem, pravdivostí a nápaditostí zpracování.

Co vidíme?

Ilustrace však mají za úkol nejen pobavit, ale poukázat i na problematiku mateřství, která bývá mnohdy opomíjena. To, co jednou pohled vidíme neznamená, že vidíme všechno. Společnost si totiž jen málokdy připouští, jaký tlak je vyvíjen na ženy v období mateřství a co všechno musí žena stíhat, na co všechno musí myslet. Ilustrace tak mají nejen pobavit, ale poukázat na opomíjenou problematiku na tlak, který je na ženy vyvíjen v průběhu celého mateřství.

Výstižné ilustrace

Tyto ilustrace představují nejen velmi povedenou práci ilustrační, ale také obsahovou. Kombinace vhodného tématu a vhodně zvolené ilustrace vás prostě dostane. Tyto ilustrace nejsou pouze doprovodné, ale přenáší důležité sdělení týkající se mateřství. Každá matka se nad těmito ilustracemi nesmírně pobaví, ale i pousměje s lehkou negací v koutku úst. To, jak jsou vnímány matky a mateřství je mnohdy zkreslené a okolí si neuvědomuje, co vše musí matka, popřípadě rodiče, zvládat. Líbili se vám tyto ilustrace? A přiměli vás k zamyšlení?

Další články:

Další články autora: