Prohlédněte si hyperrealistické olejomalby podivných starožitností, které nikdy neexistovaly

Estimated read time 2 min read

Viděli jste již někdy hyperrealistické malby? Jedná se o trochu děsivou věc, která až nadmíru připomíná objekt reálný. Jeff Bartels si jako své objekty vybrat starožitnosti. Jedná se trochu o bizarní objekty, které k divákovi promlouvají až nadlidskou schopností. Nechte se i vy unést pohledem na tyto olejomalby. 

Staré má své kouzlo

Staré věci a objekty v sobě nesou své kouzlo, které se dá jen stěží přenést na papír, což není případ právě Jeffa Bartels, který tvoří jedinečné olejomalby. Vybírá si retro předměty a s pomocí kvalitních barev a několika hodin práce jim vnáší nádech života. Vytváří hyperrealistické olejomalby retro předmětů, které obohacuje i o zajímavé detaily.

Nadrealistické obrazy

Setkali jste se již někdy s takovými typy obrazů? Všímejte si především detailů, které jsou na olejomalbě vyobrazeny. Nechybí známky stárnutí, opotřebování a používání. Nechybí odlesky, detailní vykreslení a doslova titěrná práce. Pokud chceme, aby něco vypadalo opravdu realisticky, musíte tomu dát realistický nádech plný detailů, stínů a odlesků, které reálno vykouzlí za nás.

 Nádherný starý telefon. Dokázali byste něco takového namalovat? Jedná se o dlouhou práci, která vyžaduje trpělivost a smysl pro detail.

Krásná motorka, které nechybí místo motoru dechový nástroj. Olejomalby jsou opravdu jedinečnými výtvory, které až neskutečně připomínají reálné věci.

Na videu si můžete prohlédnout, jak takové malby vznikají. Chce to samozřejmě několik vrstev barvy a kvalitní tahy štětcem, tedy především kvalitního malíře. Zkuste si vytvořit i vy takovou olejomalbu podle výše uvedeného videa. Není to žádná jednoduchá práce, ale za zkoušku nic nedáte. Stačí, když seberete svou trpělivost a nejlepší barvy a pustíte se do toho. Vyberte si takové objekty, které máte rádi, jelikož u nich strávíte i několik hodin práce.

Další články:

Další články autora: