Kreslení

Sledujte, jak se z obyčejných čar stává umělecké dílo

Každý umělec rád a často experimentuje. Zkoušeli jste již někdy tzv. automatické kreslení? Najdete si místo, kde se cítíte dobře, zapnete si hudbu či budete jen sami v naprostém klidu, vezmete si papír a pomůcky na kreslení a pustíte se do tvorby. Neměli byste mít jasnou představu o tom, co chcete tvořit. Jde o to, že se přestanete soustředit, uvolníte svou mysl a necháte, aby vás vaše ruka vedla. Vzniknout tak mohou velmi zajímavé obrazy, které byste s rozmyslem nikdy nevytvořili.

Vypněte mysl

Tento způsob kreslení byl v minulosti velmi oblíbeným. Nejde o žádné čmáranice či hloupé blbnutí, ale o opravdové umění, které vychází ze samotného člověka. Stačí uvolnit vlastní mysl, myšlenky nechat proudit a soustředit se jen na samotný prožitek. Kreslit v tomto případě můžete obyčejnou tužkou či zvolit barvy. Použít můžete štětec, pero, tužku, ale i vlastní prsty. Vyberte si to, co je pro vás nejpřirozenější a tedy i nejpříjemnější. Vyhněte se nátlaku a rušivým elementům.

Na počátku stojí pouhé čáry. Ty budou pro vás prvotní inspirací a zamyšlením, co dalšího byste mohli vytvořit. 

Dejte prostor své fantazii, svým pocitům, své dosavadní náladě a začněte s kresbou. Nemusí jít o žádné logické zobrazení. 

Později vám obraz sám začne pomalu ale jistě dávat smysl a vy pochopíte, že v něm vidíte více než v obrazech a kresbách, které si předem plánujete.

Můžete vytvořit něco opravdu jedinečného, něco neskutečného, co však bude mít velmi silnou estetickou hodnotu. Nebojte se uvolnit se a pustit se do automatického kreslení.

Pomoci vám může vaše oblíbená hudba či naprosto nerušený klid a také volba vhodného místa. 

Výsledek každé takové kresby stojí opravdu za to. Obrazy se mohou stát také vzpomínkou na vaši náladu či prožitky, které jste v danou dobu měli.