Kreslení

Zkoušeli jste již kresbu postaviček podle reálných fotografií?

Indonéský ilustrátor představuje lidem, kteří mu zaslali svou fotografii, jak by vypadali, kdyby se ocitli na stránkách komiksové knihy. Nejedná se ani tak o karikatury jako o vyhotovení vaší osobní komiksové postavičky. Už jste někdy něco podobného zkoušeli? Nejedná se o nic zase tak složitého, co by šikovný umělec nesvedl.

Vytvořte si svůj vlastní komiks

Pokud se naučíte portréty a fotografie překreslovat do formy komiksových kreseb, můžete si vytvořit svůj vlastní komiks. Stačí si vybrat vhodné postavičky, prostředí a pustit se do kreslení. Hlavní postavou můžete být klidně vy a ostatní členové rodiny se promění v superhrdiny. Popusťte uzdu své fantazie a pusťte se do tvoření vlastního komiksu. 

Vytvářet nemusíte jen lidské postavy, ale také zvířecí. Předobrazem se může stát váš kocour, pes či chameleon a stane se komickým prvkem ve vašem komiksu. Vybírejte si však jen takového cíle, kterého můžete dosáhnout, tedy i zvíře, které zvládnete namalovat a dobře vystihnout.

Důležité je každé osobě nejdříve vytvořit charakteristickou postavu, která bude podobna v celém ději komiksu. Nejdříve si tedy musíte vytvořit samotnou postavu, kterou budete následně malovat v různých pozicích. Dobrým předobrazem vám mohou být fotografie, zvláště pokud se teprve učíte kresbu postavy v pohybu.

Nebojte se kresbu komiksu zkusit i vy, stačí si vybrat vhodné osoby a obtížnost malování podle vašich schopností. Může se jednat jen o obrysy, komiks barevný či černobílý. Nechte vaši fantazii, ať vás vede.

Přetvořit tak do komiksové postavičky můžete svou vlastní sestru a vytvořit ji komiks jako dárek k narozeninám. Jedná se o originální způsob, jak potěšit druhou osobu, ale také prorazit v komiksovém světě.

Nezapomínejte také na to, dát každé postavě charakteristické znaky, ať už se jedná o vlasy, typické znamínko, výraz či oblečení. Díky těmto poznávacím znakům tvoříte charakter dané postavy.