Ostatní tvorba

Taková krása může vzniknout z ručně vyřezávaného papíru

Zkoušeli jste někdy vyřezávání z papíru? Pokud ano, tak jste zjistili, jak moc pracná metoda tvoření to je. Dbát musíte na detailní práci, preciznost a být neskutečně trpělivými. V dnešním článku se podíváme na díla Lisy Lloyd, která se zabývá vyřezáváním z papíru. Nechte se inspirovat jejími výtvory.

“Během posledních 18 let jsem měla naprosto vzrušující kariéru, pracovala jsem jako animátorka a byla jsem tvůrčí ředitelkou animační společnosti v Londýně. Všechny tyto životní změny pro mě byly velkým zážitkem a hodně mě o sobě naučily. Jednou z hlavních věcí, kterou jsem si uvědomila, bylo to, že mi chybí tvoření vlastní práce. Chtěla jsem zpomalit, zbavit se připoutání k počítači a cítit se trochu volněji. Začala jsem vytvářet návrhy z papíru asi před 6 lety. Začala jsem tvořit ve volném čase, zatímco jsem pracovala na grafickém designu a animačních projektech. Nejprve jsem vyrobila 2D papírového kolibříka. Milovala jsem práci s papírem a zjistila jsem, že je to metoda opravdu uvolňující, připomínající meditaci.” To jsou slova umělkyně, která má na svědomí výtvory, které vám dnes představíme.

Inspirace všude kolem nás

Hlavní inspirací pro umělkyní je příroda. Vyobrazuje ji s pomocí papíru, vzorů, barev a různých textur. Zaměřuje se na různé živočichy, květiny a vše, co ji inspiruje.

Všimněte si jedinečné detailní práce, která má na svědomí tuto krásu. Umělkyně pracuje s pomocí malého vyřezávacího nože, díky kterému vyřezává jednotlivé dílky. Důležitá je nejen preciznost, ale také přesnost, která vytváří dokonalou symetrii a jedinečný vzhled výsledné práce. Umělkyně může z papíru vytvořit, co se ji zamane. Stačí zapojit fantazii, šikovné ruce a svou trpělivost. Vyzkoušejte vyřezávání i vy jako formu zajímavé meditační práce. Potřebujete jen kvalitní tvrdší papír, vyřezávací nůž a kvalitní lepidlo.