Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste kombinovali obraz a realitu a vytvořili nový výtvor? Tento způsob kombinovaní reality s jiným obrazem dá vzniknout něčemu naprosto novému, přitom se nejedná o složitou změnu, ale jen o malou úpravu. Nechte se inspirovat umělcem, který si dokáže udělat legraci z reality.
Realita a obraz
Mokhallad Habib je nejen lékárníkem, ale také umělcem. Vytvořil kreslené postavičky, které fotí na různých místech a vytváří nový zajímavý obraz. Tento způsob tvorby přitom není nijak náročný. Hledat musíte jen to správné místo, do kterého bude vaše kresba sedět. Tato metoda by se dala využívat i v pedagogické praxi, kdy mohou žáci propojovat namalovaný obraz s realitou zábavným způsobem. Upravovat se lze zadání podle vlastní fantazie a může to být i docela legrace. Nechte se inspirovat touto metodou v praxi.
Typická ukázka toho, o co se autor „koláže“ snaží. Zachycuje nepříjemnou a tíživou situaci veselým způsobem a snaží se ji odlehčit.
Pokud jste učitelé výtvarné výchovy, zkuste vašim žákům zadat, aby zkusili propojit realitu a obraz. Mohou si nejdříve vybrat místo, kterému přiřadí postavu, objekt, cokoliv co je napadne, aby spolu obraz s realitou fungoval a vytvořil něco novému.
Vzniknout mohou zajímavé výtvory.
Krásný příklad propojení malby a kruté reality. Všimněte si, že na fotografiích jsou většinou zachyceny nelehké situace obyvatel, které se snaží zlehčit kreslenou postavičkou, kterou umisťuje do tohoto prostoru.
Nakonec mohou celé „koláže“ působit docela smutným dojmem. Je to černý humor? Je to parodie? Je to vtip? Nebo je to jen zamyšlení nad realitou, kterou nelze změnit a můžete na ni jen upozornit?
Jedna z mála pozitivních „koláží“, která autor vypracoval, ale mohou se stát skvělou inspirací pro další umělce a osoby, které rádi přemýšlí nad reálným světem a jeho zobrazením.