Kreslení

Tvorba kresbou může být jedinečná! Autor kombinuje hrdiny a jejich protějšky

Patříte mezi fanoušky filmů? Ať už se jedná o kreslené filmy či hrané, jistě vás okouzlí dnešní portréty, ve kterých autor spojil vždy hrdinu s jeho protějškem či spojencem. Co je zajímavější, veškeré kresby tvoří s pomocí pastelek a výsledek je opravdu jedinečný. Nechte se inspirovat jeho tvorbou i vy. 

Pastelku do ruky

Autorem těchto portrétů je Dada, umělec, který se rozhodl zaměřit na charaktery z jednotlivých pohádek a filmů. Mnohdy kombinuje odlišné charaktery postav, ale zaměřuje se i na jejich spojence. Snaží se hledat jejich společné znaky a nakreslit je tak, aby vypadaly jakou souznění jedné duše. Jistě vás osloví i kvalita propracování, která je opravdu neskutečná.

Oblíbený hrdina

Máte oblíbeného filmového hrdinu? Podívejte se na portréty, které vám Dada přináší a třeba najdete právě vašeho oblíbence. Sledujte také pečlivě tahy pastelek a zkuste si tvorbu i vy na vlastní kůži.

Najdete zde “jednodušší” dvojice na kresbu, jako je například Tom a Jerry. Potřebovat budete především kvalitní pastelky a dobrý odhad. Spojit totiž dvě různé tváře není vůbec jednoduché. A zvláště pokud se jedná o tvář lidskou a zvířecí, viz níže. 

Obdivuhodná práce, která na první pohled jednoduše nevypadá jako nakreslená pastelkami. Zvládli byste také propojení lorda Voldemorta a Nagini?

 

Neskutečná kresba, která zabere i několik dní práce. Důležité je při kresbě portrétů především dobrý odhad a správné rozložení proporcí. Všímejte si propracované srsti, ale i odstínů obličeje krásky. 

Překrásný portrét, který by si určitě mnozí z vás rádi vystavili doma.

Při tvorbě se můžete nechat inspirovat desítkami hrdinů a jejich protějšky. Fantazii se v umění meze určitě nekladou. Pusťte se do tvoření i vy!

Tip for you: Secret leaks