Kreslení

Nechte se inspirovat krátkými komiksy aneb kulturní rozdíly mezi východem a západem

Komiksy nemusí být jen plní superhrdinů a jedinečných příběhů, mohou také hraje reflektovat prožívající každodennost. O to se snaží umělkyně Siyu, která skrze komiksy ukazuje rozdíly mezi čínskou kulturou a kulturou západní. Jedná se o velmi zajímavý a hravý pohled, který by se dal aplikovat na mnoho dalších kultur. Nechte se inspirovat, nebo se minimálně pobavte u těchto jedinečných komiksů.

Zajímavý pohled

Východní a západní kultury jsou v mnohém velmi odlišné. Poznání rozdílů nám dává šanci pochopit, jak žijí lidé ostatní a nahlédnout do jejich kultury a každodenního života. Tento pohled vám dnes přináší krátké komiksy, které vás rozesmějí a postrčí k tomu, abychom si uvědomili, že všichni nevidíme věci stejně a že na tom není nic špatného.  

Velmi jednoduchý příklad, na kterém můžete vidět, v jak rozdílném světě žije každá kultura. I ulice určují náš svět a to, jak jej vidíme. 

 

Kultura, to není jen stravování, oblečení a památky, ale také mentalita a náš způsob myšlení. Každá kultura se vyvíjela trochu odlišně a také lidé z ní jinak reagují. Jak by třeba nesouhlasili Češi?

Jednoduchý příklad, na kterém vidíte další klasické rozdíly. 

I když jsou naše pohledy na svět a život velmi rozdílné, neznamená to, že se lidé navzájem tolik odlišují. Představte si, že jejich pohled na svět může být jiný, ale vevnitř jsme všichni stále lidé, kteří touží po podobných věcech a hledáme sami sebe, ať jsme z Asie, Evropy nebo Ameriky. 

Inspirace pro vás

Tyto krátké komiksové snímky vás mohou inspirovat k vaší tvorbě a můžete vymyslet komiks, který bude založen na kulturních rozdílech. Nemělo by se jednat však o žádný urážlivý materiál, ale o lehce nadnesené zobrazení, které ukazuje pravdu v její čistotě a mnohdy i zábavně.

Zkuste: kvalitní SEO