Umělec David Oliveira vytváří drátěné sochy, které vypadají jako kresby

Estimated read time 2 min read

Některá umělecká díla vypadají jako něco úplně jiného než jsou a díky tomu se stávají zajímavým optickým klamem pro náš mozek. Například na následujících fotkách je něco, co na první pohled vypadá jako kresba perem či tužkou. Ve skutečnosti se jedná o drátěné sochy zvířat, které vytvořil portugalský umělec David Oliveira.

Ke své tvorbě využívá pouze drát, který obvykle zachytí tak, aby socha visela ve vzduchu a připomínala kresbu. Jako kresby vypadají sochy při živých expozicích i na fotkách a to z nich dělá originální umění, na které je radost pohledět. Teprve při pohledu zblízka vám dojde, že se nejedná o kresbu, ale o drát. Sochy nabudou podobu kresby i díky správnému osvětlení, v reálu vypadají méně jako výkresy, ale i tak jsou tyto výtvory obdivuhodné.

2

Oliveira v rozhovoru na sociální síti LinkedIn řekl: „Nejdříve jsem dostal titul v oboru sochařství se specializací na keramiku. Po konci kurzu jsem začal pracovat s dráty a to mne vedlo k zahájení magisterského titul v umělecké anatomii se zvláštním zaměřením na výkresy. Pořád jsem rozvíjel svou techniku, vždy jsem experimentoval s novými způsoby, jak tvořit jednotlivé proporce. Mezitím se mé poselství šířilo a dostalo se do povědomí lidí po celém světě. Chci reprezentovat živé organismy zcela originálním způsobem.“

3

4

5

6

7

9

Foto: davidoliveiraescul.wix.com

Další články:

Další články autora: