Kreslení

Umělkyně poukázala na problémy, s kterými se musí ženy každodenně potýkat

Na planetě existuje na tisíce druhů umělců, někteří se zaměřují na zobrazení estetična, jiní chtějí šokovat, zaujmout, přinést nové vize, pravdu nebo sloužit praktickému účelu. Existují však také umělci a umělkyně, kteří chtějí poukázat na věci, které by se měly změnit. Podívejte se spolu s námi na výtvory umělkyně, která se snaží upozornit na některé stereotypy týkající se žen. 

Řekněme si pravdu

Carol Rossetti je umělkyně pocházející z Brazílie a je jí 30 let. Svými ilustracemi poukazuje na silné ženy, ale také na problémy, které v běžném životě ženy doprovází. Carol začínala s kreslením již jako malé dítě a i když zkoušela další odvětví umění, například herectví či sochařství, vždy se vrátila k malování. Začala s tvorbou zajímavých ilustrací, které se nesly pod záštitou jedné tématiky, tou byly právě ženy.

Projekt Ženy

Tímto projektem chtěla umělkyně na sociálních sítích zahájit dialog o feminismu a podpořit ženy. U ilustrací nechybějí krátké zprávy, které jsou poměrně jasné, snadno čitelné a jsou formou krátké zprávy, která má předat informaci a vyvolat zamyšlení na dané téma. Některé postavy na ilustracích umělkyně sama znala či se setkala s danými příběhy, ke kterým však vytvořila jiný charakter, což bylo ohleduplné. Tyto ilustrace nepřinášejí jen chabé zprávy, ale realitu, o které mnoho osob nechce raději slyšet ani mluvit.

 

Všechny ilustrace mají podpořit ženy a jejich zdravý pohled na ně samé. Mnohdy jsou ženy obětí stereotypu, ve kterém žijí a dennodenně se potýkají s problémy, názory a narážkami na jejich osobu. Carol se však snaží tuto realitu změnit a projektem Ženy podpořit zdravé sebevědomí každé ženy na této planetě. To, že jste žena neznamená, že musíte být právě taková, jakou si vás ostatní představují.