Design Ostatní tvorba

Umělkyně, která vytváří pryskyřicové obrazy za pomoci ohně

Umělkyně Shehrezade MB pracuje v Torontu a v dnešním článku si představíme její jedinečné umění. Tvoří totiž vícerozměrné obrazy z pryskyřice, které upravuje za pomoci ohně. Na konci článku naleznete také video, na kterém můžete sledovat proces vytváření obrazů.

Zajímavý způsob

Jako malé dítě Shehrezada velmi cestovala se svými rodiči a již jako malá se o malbu zajímala. Jako starší začala umělkyně experimentovat a to s pryskyřicí. V roce 2017 dokonce vytvořila svůj vlastní styl, kdy používá pryskyřici a pigmenty, přičemž používá více vrstev pryskyřice, aby vytvořila opravdu jedinečné obrazy. Ty jsou inspirovány přírodou, ale také chaosem a vnitřními pohnutky. Jedná se opravdu o jedinečná díla, která vysílají zvláštní energii. Umělkyně také přiznává, že je tvoří v polo-meditativním stavu, kdy je naprosto položena do tvorby těchto jedinečných děl.

Zde můžete vidět mladou umělkyni spolu s jejími obrazy? Nepůsobí na vás trochu zvláštně? Nejsou ztělesněním vnitřní síly či chaosu?

Takto začíná práce na obrazu.

I takto může vypadat výsledek umělecké práce. Překrásný, jedinečný obraz, který zaujme na první pohled.

Ukázka tvorby

Podívejte se na následující video, kde můžete sledovat celý proces práce na takovémto obrazu. Nechybí v něm samozřejmě použití různých druhů pigmentů a množství pryskyřice. Ta je aplikována v mnoha vrstvách, aby vytvořila jedinečné obrazce a tvary. Dochází také z zapálení výtvoru, a to doslova, díky kterému se vytvoří další jedinečné tvary. Poté umělkyně dokresluje jednotlivé detaily. Touto tvorbou se můžete nechat inspirovat, ale myslete na svou bezpečnost a nejdříve se poraďte s odborníky, kteří mají s danou technikou cenné zkušenosti.