Kreslení Ostatní tvorba

Unikátní styl malby, který zaujme na první pohled

Joseph Lee je samoukem, který ještě donedávna pracoval jen v restauraci. Rozhodl se však pustit do umělecké tvorby a začít s malou. Vytvořil zajímavý styl malby, který jistě zaujme na první pohled. Prohlédněte si jeho výtvory blíže.

Styl

Na malbách můžete vidět jednotlivé tahy štětce, které jsou zvláštně segmentovány. Zajímavý je samotný styl malby portrétů, ale také skvěle se doplňující výběr barev. Jednotlivé tahy husté barvy splývají dohromady a vytváří opravdu zajímavý vyvážený celek. Umělec pojímá díla jako zvláštní zrcadla, která odráží osobnost daného člověka.

Portrét

Tyto jedinečné portréty působí na první pohled zvláštně, ale po bližším zkoumání poznáte, že se jedná o opravdu jedinečné malby, které vyžadují zvláštní kompozici a volbu barev. Na portrétech lidé jakoby doslova ožívají, ale jejich tváře je podivně rozmazána a získává na jakési tajemnosti a zvláštnosti. Prohlédněte si zajímavé malby také vy a nechte se jimi ve své tvorbě inspirovat.

Tato malba je opravdu velmi vyvedená. Skvěle je zvolené také tmavě modré pozadí, které kontrastuje s použitými barvami na portrétu. Jejich mix dokonale ladí a snadno zaujme. 

Jako kdyby někdo realistický portrét doslova rozmazal dalšími barvami. 

Některé malby působí více abstraktně a neuchopitelně.

Musíme však říci, že by Leeho byla v restauraci opravdu škoda a skrývá se v něm nesmírný talent. 

Portrét Jamese Dee, který vzbudí zvláštní emoce.

Kde přesně se stírají hranice mezi realitou a abstrakcí?

Jaký pocit z maleb máte vy?

Opravdu zvláštně pojaté portréty, které trochu děsí, ale zároveň působí harmonickým dojmem.

Zvládli byste něco podobného vytvořit také vy? Vyzkoušejte to.