Ostatní tvorba

Zajímavá umělecká díl a doplňky ze sušených listů

Umění se velmi často propojuje s přírodou. Nejenže se příroda stává inspirací pro umění, ale nabízí nepřeberné množství podnětů a zajímavých materiálů. Umělkyně Susanna Bauer je dokonalým příkladem toho, jak lze využít darů, které nám příroda nabízí trochu jinou cestou. Seznamte se s tím, do čeho se umělkyně pustila, co se jí stalo inspirací a jaká díla tvoří. 

Zajímavý pohled

Umělkyně Susanna získala zajímavý pohled na jeden prvek z přírody. Vybrali si suché listy, které začala zajímavě upravovat. Její záliba v háčkování a v přírodě se jednoduše propojily. Jelikož jsou listy velmi křehké, musí Susanne pracovat velmi opatrně a jedná se o nesmírně jemnou práci.

Změna

Na jejích výtvorech můžete pozorovat, jak se obyčejný list stane zajímavým kouskem a pronikne do něj umělecký nadhled. Tato změna však vyžaduje hodiny pečlivé práce, trpělivosti a jemné ruce, které list nijak nepoškodí. Umělkyně si samozřejmě vybírá pevnější listy, které snesou zásah jehlou a ihned se nerozpadnou. Pokochejte se jejími výtvory.

Zajímavé detaily jsou tvořeny háčkováním. Jedná se o titěrnou práci, která vyžaduje dostatek trpělivosti a kreativity. 

Listy nemusí být určeny jen na kompost, ale dají se také velmi kreativně zpracovávat. Umělkyně si s nimi pohrává opravdu zajímavě a tvoří jedinečné kousky.

Napadlo by vás něco podobného vyrobit z listů? A byli byste toho vůbec schopní?

Háčkované listy, zajímavý doplněk, ale i forma zvláštního umění.. 

List, který je půvabně chycen v háčkované síti. 

Umělkyně si musí dávat především pozor na to, aby se jí listy mezi prsty nerozpadly či nijak nepoškodily. V takovém případě by výsledek nikdy nevypadal tak dobře.

Detailní pohled na opracované listy. 

Z listů se dají vytvořit i zajímavé krabičky. 

Detailní pohled na opravdu jemnou práci. Vyzkoušeli byste něco podobného i vy?