Reklamní nabídky

Začínáte malovat? Tyto výtvarné potřeby se budou hodit

V následujícím článku si ukážeme a přiblížíme základní výtvarné potřeby pro začínající malíře. Výběr vhodných barev nebo štětců je totiž moc důležitý.

Kolikrát jste si už řekli, že byste mohli vyzkoušet něco nového? Právě teď je ideální čas naučit se malovat. Venku je krásně, vše kvete a vy máte kopu inspirace a času na to, abyste namalovali svůj první obraz. Pojďme si ukázat, jaké výtvarné potřeby k tomu budete potřebovat.

Barvy jsou základ

Vhodné barvy patří mezi základní potřeby na malování obrazů. Barvy známe různé:

  • akvarelové barvy,
  • akrylové barvy,
  • temperové barvy,
  • olejové barvy,
  • pastel.

Každý druh barev má jiné vlastnosti a je vhodný na jiné malování. Pokud jste začátečník, ideální je pro vás sada akrylových barev, popřípadě vyzkoušejte akvarelové barvy. Tyto barvy jsou cenově dostupné, nepotřebujete k nim žádné speciální ředidlo a rychle uschnou.

Jaké štětce vybrat?

Pokud již máte vybrané barvy, přichází na řadu štětce na malování obrazů. Štětce jsou stejně důležité. Určují totiž výsledný efekt a to, jak jednoduše nebo těžko se vám bude malovat. Začínáte-li s akvarelem, je dobré používat kulaté štětce. Ty lépe nasáknou a drží vodu i barvu. Při akrylové malbě byste měli používat ploché štětce – například se syntetickými štětinami. Je však třeba dávat pozor, aby štětce od akrylové barvy nezaschly, protože pak byste je museli vyhodit.

Plátno

Pokud začínáte, plátno není nezbytné. Mějte ale na paměti, že vám výrazně usnadní práci. Můžete si ho vzít a položit kamkoli. Plátno ale patří mezi pokročilejší vytvarne potreby, takže s jeho výběrem by jste se neměli unáhlit.

V článku jsme si ukázali základní výtvarné a kreativní potřeby, které budete potřebovat. Ze začátku se vám to může zdát jako drahá záležitost, avšak je mnoho obchodů, které nabízejí výtvarné potřeby za přijatelné ceny. Vyzkoušejte například Výtvarné potřeby Praha, kde najdete kvalitní potřeby za skvělé ceny. Výtvarné potřeby Praha 4, v této pražské části můžete potřeby pohodlně zakoupit.