Ostatní tvorba

Běžec používá jako své plátno ulice San Francisca a vytváří jedinečné obrazce

Běhání je pro lidské tělo nesmírně přínosné. Že se však dá propojit běh a umění, to je nápad, který by jen tak někoho nenapadl. Lenny Maughan je však běžec, který se pustil do zajímavé tvorby obrazů. Díky specifickým trasám totiž vytváří originální obrazce na mapách.

Umění v San Franciscu

Lenny Maughan běhá po ulicích San Francisca a vytváří jedinečné obrazce, které svým originálním provedením nemají období. Lenny běhá po specifických trasách a ulicích, přičemž jeho cílem není jen nabrání kondice, ale i vytvoření zajímavého obrazce, který zaznamenává mobilní aplikace. Někdy se proto může jeho běh jevit jako nesmyslný, ale má záměr umělecký. Jeho plátnem se staly ulice San Francisca.

Lenny Maughan nemá s motivací k běhu žádné problémy. Kromě toho, že je nadšeným běžcem, baví ho také vytváření zajímavých obrazců, které následně sdílí přes sociální sítě.

Zajímavé je, že nakreslené čáry Lenny nevidí, dokud neukončí běh. Po běhu má radostný pocit, když vidí výsledek své práce, kterou do tvorby vložil. 

Aby Lenny vytvořil takovéto obrazce, musí oběhnout celkem velké vzdálenosti. Například obrazec “Frida Kahlo” tvořila trasu 29 mil a jeho dokončení trvalo téměř 6 hodin. Nutné je vždy při tvoření obrazcům být velmi opatrný, aby nedošlo k žádné chybě. Jedna špatná odbočka totiž může zničit celý obrazec. 

San Francisco je doslova jeho plátnem, na které vytváří různé variace obrazů. 

Lenny se věnuje tvoření již více než 3 roky a vytvořil již 30 jedinečných obrazců na mapě San Francisca. Není klasickým umělcem. Vybral si fyzicky náročnou formu umění, která ho však posiluje tělesně i duševně.

Zkusit něco takového můžete i vy. Stačí mít mobilní aplikaci, která vás bude sledovat během běhu, promyslet si pečlivě trasu a vyběhnout. Zajímavé obrazce můžete tvořit i vy ve svém městě.