Ostatní tvorba

3D obraz Messiho a Ronalda, který byl vytvořen z prostřeného stolu? I to je možné

Deset nejlepších restaurací ve Vilniusu vytvořilo prostřené stoly, které byly připraveny pro setkání Ronalda a Messiho. Díky tomuto počinu vzniklo i jedinečné 3D dílo, které zpodobňovalo tvář Ronalda a Messiho opravdu zvláštním způsobem. 

Tváře z jídla

3D umělecké dílo bylo totiž vytvořeno z nejrůznějších ingrediencí, potravin a doplňků ke stolování. Vytvořeny tak byly tváře dvou nesmírně známých fotbalových hvězd. Toto umělecké dílo mělo sloužit i jako jakási pozvánka do restaurace. Jednalo se o opravdu netradiční přivítání. Ronaldo se totiž v jednom z rozhovorů zmínil, že mají s Lionelem Messim dobrý vztah, ale „ještě spolu nikdy nepovečeřeli“. Vilnius na tento rozhovor reagoval právě přípravou večeří v těch nejlepších restauracích, kde by spolu tyto dvě hvězdy mohli klidně povečeřet.

Originál

Jedinečný originál však vytvořila místní umělkyně Jolita Vaitkuté, která se postarala o 3D instalaci z potravin, nádobí a dalšího restauračního zařízení, která Messiho a Ronalda zobrazuje. Samotná instalace je 8 metrů dlouhá a tři metry široká. Vyrobena je ze 658 objektů, které zahrnují například i ústřice, krevety, hrozny, různé druhy dezertů a nápoje. Tištěnou verzi tohoto uměleckého díla daroval Ronaldovi starosta Vilniusu. Podívejte se na toto zajímavé umělecké dílo sami.

Autorka instalace se svým výtvorem. Obsahuje vše, co by plnohodnotná večeře měla, navíc vytváří jedinečný 3D obraz. Viděli jste již něco podobného?

Zde si můžete prohlédnout, co vše bylo součástí 3D obrazu. Nechyběly ani příbory, sladké dezerty, nápoje atd. 

Zajímavá je i barevná kombinace která je laděna do černé, bílé a červené, viz černé špagety, krevety, červené víno, ostružiny, kaviár.

Takto vypadají stoly poměrně normálně. 

Až při správném pohledu získávají ten pravý tvar. 

 I další restaurace ve Vilniusu si připravily pro své hosty občerstvení.