Jak to vypadá, když mají synové bujnou fantazii a otec je talentovaným umělcem?

Estimated read time 2 min read

Inspirace dětskými nákresy a dětskou fantazií už se několikrát osvědčila, a to především v umělecké tvorbě, kde jsou hranice uvolněnější. Na základě dětských nákresů se vyhotovují plyšové hračky, různé postavičky či zajímavé ilustrace. Co když se však talent z generace na generaci zdědí? Může to vypadat třeba takhle…

Otec a synové

Thomas Romain je francouzský umělec, který žije v Tokiu a má dva syny. Oba dva mají velmi bujnou fantazii a rádi kreslí, podobně jako jejich otec. Denně se pouští do tvorby nových hrdinů, zvířátek a postaviček z jiných světů. Tyto kresby  otce inspirovaly. Z nákresů vytváří animované postavičky, které následně „oživuje“ a v takové podobě je ukazuje svým synům. I v umělecké tvorbě se nádherně prolíná vztah syna a otce, kteří se navzájem inspirují a motivují se do tvorby.

Příkladem je takováto „obyčejná“ malůvka, z které umělec dokáže vytvořit něco neskutečného. Inspiruje se základním vzhledem postavami, barvami a výrazem.

Své syny při kresbě žádným způsobem neomezuje. Mohou kreslit, co chtějí a svobodně rozvíjet svou fantazii. 

Úžasnou kreativitu má však i samotný otec, který vytváří dokonalá díla, která zaujmou na první pohled.

Je nutné podotknout, že jak děti, tak otec, mají neskutečnou fantazii. Ve všech kresbách se skrývá neskutečný talent.

Otec je na své dva syny neskutečně pyšný. Při kreslení je musí někdy korigovat, jelikož děti někdy nakreslí méně detailní postavu, kterou však stojí za to rozvíjet, čímž se rozvíjí i schopnosti synů v malbě. Takto je vede k dokonalosti a postupnému zlepšení.

Jediným zadáním pro syny je to, aby používaly barvy. Čím více tím lépe, jelikož tím dávají postavě typický charakter. Červená postava působí jistě více agresivně, než postava se zelenými či žlutými detaily.

Další články:

Další články autora: