Ostatní tvorba

Umění vytvořené přímo na rtech? I to je dnes trendy

Instagram a sociální sítě jsou dnes plné zajímavé tvorby make-up artistů, které vytváří opravdu jedinečné díla. Nemalují však na plátno, ani na papír, ale dávají přednost svému obličeji. V dnešním článku vám přinášíme zajímavou inspiraci v podobě umění, které je vytvářeno přímo na rtech.

Umění a make-up

Make-up dnes nabírá na obrátkách a díky pestré nabídce nejrůznějších produktů v sobě může umělce probudit takřka každý. Malovat dnes již nemusíte jen na papír či plátno, ale použít vaše tělo či přímo obličej. Právě lidské tělo nabízí mnoho možností pro experimentování s make-upem a netradiční výzvy. Nejenže můžete vaše tělo různě proměňovat, vytvářet na něm 3D efekty, ale také ho použít k tvorbě opravdového umění.

Rty a pop kultura

Kelly je umělkyní na plný úvazek a pochází z Marylandu. Zajímá se také o make-up tvorbu a v poslední době pracovala především na přetváření svých  rtů. Na nich totiž zachycuje významné a slavné zpěváky a zpěvačky světové pop kultury. Své rty používá jako plátno a vytváří na nich opravdu jedinečné portréty. Díky svému umu se stala nesmírně populární na sociálních sítích a ve své práci pokračuje dál. podívejte se na ukázku její tvorby.

Make-up umělkyně se nechává inspirovat nejrůznějšími filmy a vyobrazuje hlavní postavy. 

Malbu na rtech originálně doplňuje i o specifický design nehtů či prstů. Ty vždy doplňují namalované rty o význam, který se pojí s daným filmem či postavou. 

Dokázali byste něco podobného vytvořit na vašich rtech? Jedná se o velmi minimalistickou práci, která chce dostatek trpělivosti a nápaditosti. 

Umělkyně se nechala inspirovat i známým seriálem Hry o trůny a ztvárnila několik hlavních postav i na svých rtech.