Neuvěřitelně živé sochy od belgického umělce

Estimated read time 2 min read

V dnešním článku se podíváme na trochu jiné odvětví umění, na sochařství a umělce, který tvoří neuvěřitelně živě vypadající sochy. Hans Op de Beeck je belgický vizuální umělec, který se proslavil tvorbou monochromních soch. 

Sochy jako živé

Belgický umělec, kterému je 49 let, již uspořádal mnoho výstav po celém světě, včetně Spojených států amerických, Nizozemí apod. Jeho práce je odrazem naší složité společnosti, univerzálních otázek o smyslu bytí a života. Snaží se o tvorbu vizuální fikce, která postihuje okamžik života, zázraku či ticha. Jedná se o neuvěřitelně realistické sochy s nádechem mrazivého zachycení okamžiku, který by šel těžko vystihnout i s pomocí fotografie. Umělec používá různé druhy médií, jako je polyester, ocel, sklo či dřevo.

Sochy působí neuvěřitelně realisticky, ale s nádechem tajemna či kouzel. Nepřipadá vám na ně zvláštní pohled?

Sochy působí příliš živě. Jako když živá osoba usna a naráz zkamení. I proto jsou sochy trochu děsivými.

Je až neuvěřitelné, jak sochař dokáže vyobrazit reálnou postavu v reálné situace, tak lehce.

Sochař se zaměřuje i na tvorbu spojenou s přírodou. Zachycuje okamžik, chvíli, kterou běžně jen v rychlosti zachytíme okem.

Dobrou noc!

Na sochách je překvapující i naprostá preciznost. Sochař musí u sochy strávit několik desítek dní než vytvoří něco takového. 

Zachycení okamžiku života a klidu, rovnováhy a bytí. To vše můžete cítit z představených soch.

Autor soch ve své pracovně s množstvím nástrojů a materiálů, které pro svou tvorbu potřebuje. Přemýšleli jste již o tom, že byste sochařství také zkusili? Jedná se o velmi zajímavé odvětví umění, které vás musí naprosto pohltit a vy v sobě musíte najít směr, kterým se vydáte. Důležité je naslouchat svému nitru a ponořit se do tvorby. Nechte se inspirovat talentovaným umělcem z Belgie.

Další články:

Další články autora: