Design

Nádherné taštičky aneb když vám zbude látka navíc

V dnešní době je velkým trendem vyrábění různých domácích produktů, ale také kosmetických přípravků či pomůcek, které šetří životní prostředí. To, že si doma sami ušijete vlastní tašku, pytlíky na nákupy či kosmetickou taštičku ušetří životní prostředí, jelikož snížíte dopady běžné průmyslové výroby a neetického vykořisťování zaměstnanců v mnoha zemí. Pokud máte doma nějakou látku navíc, můžete si z ní vyrobit zajímavý potah na polštář, malou taštičku, pytlíky na ovoce či zeleninu či voňavé pytlíčky. Nechte se inspirovat tvorbou v dnešním článku. 

Myslete na planetu zemi

Pokud by každý z nás omezil svou spotřebu věcí, máme na mysli zbytečné nakupování oblečení, doplňků a produktů, které stejně zcela nevyužijeme, naše planeta by dostávala mnohem méně zabrat.  Jsme však vedeni ke konzumnímu stylu života především reklamou a předobrazem, že mít jen několik potřeb je špatné. Musíme jich mít co nejvíce a co nejpestřeji je uspokojovat. Díky tomu tak nemáme v šatníku deset triček, ale padesát a nic nám nebrání tomu, abychom si kupovali nové věci a nové. Bezmyšlenkovitě pořizujeme věci, které jsou nám v podstatě k ničemu a ničí náš jediný domov.

Domácí vyrábění

Dnes se však postupně vracíme i k domácímu vyrábění a tvoření oblečení, doplňků a dalších potřebných věcí. Skvělou volbou v podpoře ekologie jsou doma vyrobené sáčky, tašky či odličovací tamponky. Stačí vám k tomu zajímavá látka, šicí stroj a šikovné ruce. Potřebné komponenty zakoupíte většinou v galanterii či obchodních domech, samozřejmě také na internetu.

 

Majitelka těchto doma vyrobených taštiček začínala s pár výrobky z látky, která ji doma zbyla. Nakonec si vymyslela svůj vlastní brand a nyní prodává kosmetické taštičky, obaly na notebooky a tablety pod svou vlastní značkou. Taštičkám navíc propůjčila oblíbený kočičí vzor, který je oblíbený širokým okruhem lidí. Nevzdávejte se a ušijte si zajímavé taštičky i vy doma.