Reklamní nabídky

Netradiční tiskové materiály pro 3D tisk

Pomocí 3D tiskárny se dnes vyrábějí, resp. tisknou nejrůznější předměty. Největší využití nalezl 3D tisk zatím v lékařství a v automobilovém průmyslu. Na 3D tiskárně lze vytisknout nejrůznější zdravotní pomůcky přímo na tělo pacienta, zrovna tak autosoučástky nebo například modely ve strojírenské a jiné výrobě. 3D tiskárny se ovšem těší stále větší oblibě i v domácnostech. S jejich pomocí si můžete vytvářet nejen zábavné předměty, ale také například bytové doplňky nebo užitečné pomůcky.

Tiskové struny

Tak jako potřebuje inkoustová tiskárna cartridge, musíte si k 3D tiskárně pořídit také příslušenství. V tomto případě se jedná hlavně o struny. K nejkvalitnějším patří flexibilní TPU struna pro 3D tisk.

TPU znamená thermoplastic polyurethane, což napovídá, že se jedná o velice flexibilní 3D filament. Díky němu se mohou vyrábět objekty, které vynikají velkou roztažitelností. Také jsou odolné proti napětí a vydrží mnohem více než ABS a PLA.

Podpůrný tiskový materiál HIPS 1,75 mm do 3D tiskáren

Podpůrnou druhotnou surovinou je například HIPS v bílé barvě. Jedná se o filament o hmotnosti jednoho kg, cívka váží 240 g a běžně se používá v potravinářském průmyslu na výrobu balení. Poskytuje konstrukční podporu komplexního objektu, jehož jádro je primárně vytištěno s použitím materiálu ABS. Jakmile je kompletní, HIPS může být rozpuštěna za použití bezbarvého kapalného uhlovodíku.

PLA tisková struna s dřevěnými vlákny

V této kategorii patří k nejprodávanějším WOOD 1,75 MM o délce 10m. Z dřevěných vláken 3D
tiskáren lze vytvářet objekty s nádechem dřeva. Jedná se o specifickou směs PLA s dřevěnými vlákny. Vytvořený objekt má jedinečný vzhled dřeva, což je ideální vlastnost pro domácí doplňky a výzdobu interiéru, avšak nevýhodou je menší pružnost. Materiál je nerozpustný, ale není považován za bezpečný pro potraviny. Tiskne se snadno, ale vyžaduje jemné doladění teploty lože a trysky.