Originální kolážové hrátky, které vás jednoduše dostanou

Estimated read time 2 min read

Hrátky s fotografiemi a vytváření koláží je velmi oblíbené napříč všemi generacemi umělců. Originálnost uměleckým kolážím vtiskli především surrealisté a i dnes se koláže s nejrůznější tématikou stále tvoří. Podívejte se v dnešním článku na opravdu originální kolážové hrátky, které vás nenechají bez úsměvu na tváři.

Aktualizace

V umění je celkem běžná tzv. aktualizace, tedy že dochází k obnovení starších stylů. To platí i u koláží, jejichž oblíbenost se opět vrací. Podobně je na tom také styl 80. a 90. let v USA. Důkazem obnovení stylu koláží je umělec Mohanad Shuraideh,, který se do tvoření originálních koláží pustil.

Koláž

V koláži se propojují nejrůznější části fotografií a obrázků, a to mnohdy originálním a opravdu netradičním způsobem tak, aby vytvořili koláž s jedinečným nápadem a vizualizací. O to se snaží i Mohanad, který rád experimentuje a kombinuje staré vintage fotografie a vytváří tak nelogické spojitosti, které jsou však založeny na jisté logice. Vytváří tak například vodopád z mléka, retro bruslaře točícího se na Saturnu, spojuje kultovní postavu Marilyn Monrou a atomovou bombou apod. I když na první přečtení tyto spojitosti nedávají logiku, ve fotografii se jistá logika dostavuje a vy budete překvapeni, jak skvěle tyto koláže vypadají. Prohlédněte si jedinečné kolážové výtvory i vy.

Některé z koláží jsou opravdu povedené. 

Ikona Marilyn Monrou a její sukně vyměněná za atomový hřib.

Napadla by váš takováto kombinace?

Hrátky koláží neznají mezí. 

Je libo kuřecí křidélko?

Takovýto vodopád svět ještě nevyděl. Až nyní.

Jedinečná cesta vytvořená jedinečným způsobem. 

Libí se vám vytvořen koláže? Zkuste si doma podobné hrátky s fotografiemi a obrázky z novin či časopisů. Procvičíte si tak svou kreativitu a přijdete na jedinečná obrazová spojení.

Další články:

Další články autora: