Ostatní tvorba

Umělec, který s pomocí graffiti nechává zmizet zdi? Podívejte se sami

Graffiti je zajímavou formou umění, které je nejčastěji aplikováno na venkovní zdi. Kvalitní graffiti může zdi mnohdy zdobit a propůjčovat jim jedinečný ráz. Nekvalitní graffiti, navíc na nevhodných místech, nemůže být považováno za formu umění. Často se můžete setkat například s 3D formou graffiti, přičemž umělci vytváří opravdu jedinečné výtvory. Jedním z takových je i graffiti, které nechává zdi tak trochu mizet.

Pouliční umění

Graffiti umění bychom mohli nazvat pouličním uměním, které dokáže zaujmout zraky kolemjdoucích a mnohdy také jejich zraky potěšit. Každý graffiti umělec je navíc spjat s velmi specifickým stylem. právě tím se prezentuje i portugalský umělec Vile, který nevytváří graffiti jen na zdech, ale jeho umění doslova zdí prostupuje.

Originální tvorba

Vile začal s graffiti tvorbou již ve svých 14 letech a zaměřuje se nejen na graffiti, ale i dalším technikám, viz akvarel, digitální kresba, tetování atd. Vile tvoří jedinečné pouliční umění, které nás doslova nechává nahlédnout skrze zdi. Jeho díla jsou opravdu detailně vypracovaná a mámí zrak. Podívejte se sami, co lze s pomocí sprejů vytvořit na zcela obyčejné zdi.

Zmátlo by vás toto graffiti? Vile dokáže z obyčejných zdí vytvořit něco opravdu jedinečného. 

Nejedná se o žádnou obyčejnou formu graffiti. Toto zpracování je opravdu náročné, a to jak na představivost, tak na samotné zpracování.

Díky tomuto graffiti získávají zdi na opravdové jedinečnosti, přitom tento způsob umění nijak nenarušuje okolí. 

Vypadá to, že je zeď opravdu průchozí, ale není. 

Opravdu neskutečné, co umělec dokáže na zdi vykouzlit. 

Další kousky z umělcovy tvorby. 

Jeho talent doslova nezná mezí.

Viděli jste již někdy něco podobného?