Reklamní nabídky

Čtete knížky? Vyrobte si magnetickou záložku do knih

Baví vás číst knihy? Když dočtete stránku, je dobré si ji založit, jinak příště už asi nebudete vědět, odkud se čtením pokračovat. Používáte jako záložku kousek papírku nebo nějakou kartičku? Ty mohou z knihy vypadnout. Existují magnetické záložky do knih, ale lepší je vyrobit si svoji vlastní magnetickou záložku. Čtěte návod, jak na to.

K výrobě magnetické záložky se vám hodí:

  • Samolepicí magnetická páska,
  • silná čtvrtka, tvrdý vzorovaný papír nebo pohlednice,
  • nůžky, pravítko, tužka,
  • průhledná lepicí páska – izolepa.

Je jen na vás, z jakého papíru či podkladu si magnetickou záložku vyrobíte, fantazii se meze nekladou.

Postup výroby magnetické záložky do knihy

1) Nejprve z tvrdého papíru nebo pohlednice vystřihněte obdélník, například o rozměru 4 × 7 cm. Design magnetické záložky do knih si navrhněte podle svého vkusu nebo si z pohlednice vystřihněte kousek, který se vám líbí a odpovídá rozměru. Pokud záložku vystřihujete z bílé čtvrtky, můžete ji pokreslit, pomalovat.

2) Z magnetické lepicí pásky nastříhejte dva malé obdélníčky o rozměru cca 2 × 4 cm, aby se na záložku vešly.

3) Vrchní pohledovou stranu budoucí záložky oblepte průhlednou izolepou. Celou záložku můžete také zalaminovat slabou laminovací fólií, ale to ještě před nalepením magnetické pásky.

4) Záložku v ohybu ohněte a pak ohyb vyhlaďte pravítkem.

5) Zevnitř na záložku nalepte dva kousky magnetické samolepicí pásky 3M, aby byly po zavření záložky naproti sobě. Magnetickou pásku k záložce na chvilku pořádně přimáčkněte, ať lepicí vrstva hezky drží.

A vaše vlastní záložka do knížek je hotová!

Tip: Vyrobte si magnetických záložek více a obdarujte jimi přátele.

Vyzkoušejte také další nápady pro využití samolepicí magnetické pásky v článku Sedmero tipů na využití samolepicí magnetické pásky.