Ostatní tvorba

Portugalský street umělec vytváří dokonalé 3D obrazy

Street umění je velmi populárním druhem umění. Umělec používá ke svému vyjádření zdi, části ulic a venkovní zákoutí. Samozřejmě v lepším případě tzv. legální místa na tvoření. Umění, které je založeno na sprejování nejrůznějších nápisů a obrazců se nazývá graffiti. Seznamte se dnes s umělcem, který vytváří opravdu jedinečné 3D graffiti, které vám zamotají hlavu.

Tvořím na ulici!

Portugalský umělec začal s vytvářením prvních obrazců v devadesátých letech. V začátcích stály jednoduché náčrty a nápisy v různých částech města, na vlakových tratích, ale tvořil také rozsáhlé nástěnné malby. Poté se však umělec vydal 3D směrem a začal vytvářet opravdu jedinečné graffiti. Tato technika kombinuje nejrůznější postupy, úhly, zajímavé stíny a tím tvoří mimořádný výsledek. V roce 2005 získal umělec mezinárodní uznání za své anamorfickou uměleckou sérii, která vypadala podobně jako ilustrace v hororové beletrie, kde nechyběli obří pavouci, kteří se doslova vynořovali ze stěn na bezmocné kolemjdoucí, kteří se jich velmi často lekli. Není také žádným překvapením, že tento umělec z Lisabonu, byl také požádán, aby spolupracoval s významnými společnostmi jako je Coca-Cola, Samsung či Shell. Podívejte se níže a prohlédněte si obdivuhodné dílo tohoto umělce.

Není to doslova neskutečné, jak vás dokáže umění oklamat? 3D obrazy umí neskutečné divy, které nejsme schopni rozeznat ani s pomocí vlastních smyslů. 

Umělec musí umět pracovat především se stínováním a vhodným výběrem odstínů. 

3D umění vám jednoduše totálně zamotá hlavu a vy si nebude jisti tím, co je realita. 

Nelekli byste se, kdybyste něco takového viděli na zdi? Nakonec jde vždy jen o úhel pohledu. 

Umění, které můžete klidně aplikovat i ve vašem domově.