Poznejte veškeré výhody 3D tisku

Estimated read time 3 min read

Kolem 3D tisku je v poslední letech velmi rušno, ačkoliv jeho počátky sahají do 80. let minulého století. 3D tisk lze využít v mnoha odvětvích, od strojírenství až po zdravotnictví, či k 3D tisku spotřebního zboží.

Jak objekt vznikne?

Aditivní výroba, jak se odborně 3D tisku říká, vzniká složitým procesem. Dalším užívaným názvem je přírůstková výroba, který samotný proces vystihuje. Objekt je postupně tvořen pokládáním různých vrstev materiálu, dokud není objekt úplnou kopií předlohy.

3D tiskárna bývá často srovnávána se soustruhem či vrtačkou, se kterými daný objekt také vytvoříte, ovšem zcela „opačným“ způsobem. Se soustruhem materiál ubývá, s 3D tiskárnou přibývá (aditivní výroba).

Kdo může 3D tisk využít?

Zakázková výroba je vhodná k využití téměř pro každého.

V průmyslu nachází využití pro svou absolutní přesnost, které obráběcím strojem dosáhnete jen těžko. 3D tisk je ideálním pomocníkem při ztrátě či opotřebení jakékoliv součástky u strojů a nástrojů.

Ačkoliv je drtivé využité 3D tisku v průmyslu, své místo si našel také ve zdravotnictví, spotřebního zboží, umění, stavebnictví a u zbraní.

3D tisk jídla, konkrétně cukrovinek, není zpráva z budoucnosti. Je jen otázkou času, kdy se 3D tisk stane běžnou součástí životů nás všech. Vývoj prototypů se stále více zdokonaluje.

Toužíte po dekoraci, která se vám rozbila?

Pokud toužíte po dekoraci, kterou rozbilo probíhající dítě či potřebujete součástku, která se již neprodává, není nutné si hned pořizovat 3D tiskárnu. Existují společnosti, které se 3D tiskem zabývají. Jednou ze spolehlivých je firma Sharplayers s.r.o., která zhotoví téměř všechny návrhy od klientů do druhého dne. Stačí jim zaslat svůj návrh se všemi doplňujícími informacemi a již za tři hodiny obdržíte konkrétní nabídku s kalkulací.

Nechte se zlákat moderními technologiemi a navštivte web sharplayers.cz.

Další články:

Další články autora: