Design

Snové dětské pokoje aneb designéři splnili dětem jejich představy

Všichni jistě víme, že mají děti jedinečnou představivost, která dosud nebyla natolik tvarována normami a požadavky jako ta dospělých. V dnešním článku se dozvíte, jak vypadají vysněné dětské pokoje v reálu. Stačí dát dohromady dětskou fantazii a šikovné designéry a vznikne něco opravdu jedinečného. 

Dětský pokoj

Dětské pokojíčky jsou většinou uzpůsobeny tak, aby byly co nejpraktičtěji vybavené nebo jsou plné nakupených hraček. Zajímavé je, že dětský pokojíček vytváří dítěti vždy dospělí. Co kdybyste se zkusili zeptat vašeho dítěte, jak by vypadal jeho vysněný pokojíček? Něco podobného udělalo londýnské kreativní studio NeoMam, které požádalo děti z celého světa, aby nakreslily své vysněné ložnice. A pak jejich sny přetvořili do reality.

Interiérová inspirace

Cílem projektu bylo přinést nový zdroj inspirace do navrhování dětských pokojíčků, a to očima dítěte. Dospělí mají již pevnou představu o tom, jak má každý pokoj vypadat, co je v něm vhodné, a co ne. Dítě však tyto principy zcela nezná, navíc využívá své kreativity a fantazie. Nakonec bylo vytvořeno 7 dětských ložnic, které představují.

Návodné otázky

Pravdou je, že děti kromě toho, že malovaly své návrhy ložnic, odpovídaly designérům na doplňující otázky, aby získali lepší představu o tom, jak by měla ložnice vypadat. Ptali se dětí na to, jaká je jejich oblíbená barva, co chtějí dělat, až vyrostou, jaká je jejich oblíbená hračka či aktivita a jaké je jejich oblíbené jídlo. Na základě toho mohli pokojíčky lépe dotvořit. Vždy v rohu obrázku uvidíte národnost dítěte, jeho jméno a věk. Můžete si tak lépe představit, jak stará dítě obrázek asi kreslilo a jaká byla jeho přesná představa. Porovnejte jednotlivé návrhy, je to opravdu zajímavé.